Beyaz Saray Eski Danışmanı Kripto Para Sektöründe Kurumsal Yatırım Gerçeğini Açıkladı

116

Önde gelen hedge fonlarından Skybridge Capital’in yöneticisi Anthony Scaramucci, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kurumsal yatırımcıların çoğunluğunun kripto para piyasasına ve Blockchain teknolojisine yatırım yapma konusunda hala temkinli olduğunu iddia etti.

Scaramucci Kripto Para Sektöründe Kurumsal Yatırım Gerçeğini Açıkladı
Scaramucci Kripto Para Sektöründe Kurumsal Yatırım Gerçeğini Açıkladı

Scaramucci: kurumsal yatırımcılar kripto para yatırımına karşı ihtiyatlı

Scaramucci’nin yorumları, düzinelerce ana akım finans devinin boğa sezonunda kurumların kripto piyasasına geldiğine dair genel inanca oldukça zıt. Hedge fon yöneticisi, kripto para piyasasına finansal hizmet komitesinin sadece %10’unun hakim olduğuna inanıyor. Konu hakkındaki görüşlerini paylaşan Scaramucci şöyle konuştu:

Kurumlar orada değil… size bu alana kurumsal bir adaptasyon olduğunu söyleyen kimse dürüst değil ya da benim göremediğim bir şey görüyor.

Scaramucci’nin yorumları, JP Morgan, Morgan Stanley, CITI Bank, Bank of America ve diğer bazı ana akım hedge fonları dahil olmak üzere bazı eski eleştirmenlerin artan talep karşısında müşterilere kripto para piyasası yatırım seçenekleri sunmaya başladığı bir zamanda geldi. Müşterilerden gelen artan talep, artık onu finansın geleceği olarak gören birçok Bitcoin eleştirmeninin tavrını da değiştirdi.

Skybridge Capital CEO’su, DeFi Hakkında İyimser

Röportaj sırasında, riskten korunma yöneticisi ayrıca kısa süre içinde kurumsal devlerin veya sokak bankalarının kripto para piyasası girişimleri satın almaya başlayacağını ve Merkezi Olmayan Finansmanın (Defi) ana akım haline gelmesini umacağını iddia eden iyimser bir görünüm verdi.

Skybridge Capital’in yöneticisi Anthony Scaramucci liderliğindeki Skybridge Capital, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir Bitcoin ETF başvurusunda bulundu ve şu anda onay bekliyor. Firma ayrıca, Bitcoin tutarak oluşan karbon ayak izlerini nötralize etmek için karbon kredisi satın aldı. Hedge fon yöneticisi, en büyük Bitcoin ve kripto piyasası savunucularından biridir ve bu nedenle yorumları birçok kişiye sürpriz olarak geldi. Gerçek kurumsal benimseme, kurumların çoğunluğu düzenleyici risk içeren bir şeye yatırım yapmak istemediğinden, daha fazla düzenleyici netlik olduğunda başlayacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku