Çarpıcı İddia: Cardano (ADA) Uzun Vadede Apple’ı Geride Bırakabilir!

294

Cardano (ADA) için harika bir yıl oldu ve bunun sonucunda ADA rekor seviyelere ulaştı. ADA, bu yıl XRP, Binance Coin ve Tether’i gibi büyük projeleri devirerek, üçüncü en büyük kripto para birimi haline geldi. Peki Cardano, 25 kat artarak şu anda 2,4 trilyon dolar piyasa değerinin üzerinde olan teknoloji devi Apple’ı geride bırakbilir mi? Bir analist, Cardano’nun Apple’ı tahtından edebilmesi için neler yapması gerektiğine ışık tutuyor.

Cardano’nun Apple’ı uzun vadede geçmesi mümkün

Cardano, kendisini şu anda “Ethereum katileri” olarak adlandırılan bir grup Blockchain projesinde en iddialı olanlardan biri olarak konumlandırdı. Solana, Binance Smart Chain ve Polkadot gibi projelerle birlikte, DeFi ve NFT’ler de dahil olmak üzere Ethereum’u tahtından indirebilecek projelerden biri olarak görülüyor. ADA, bu yıl mükemmel bir performans sergiliyor ve 2,97 dolar seviyesine ulaşarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak Cardano’nun, Apple’ın piyasa değerine ulaşması için 25 kat artması gerek. Trader, analist ve YouTuber Lark Davis bunun mümkün olduğunu düşünüyor. Ancak bunu yapmak için Cardano’nun odaklanması gereken birkaç şey var.

Cardano’nun kripto para piyasasına hakim olup olmayacağı konusundaki tartışma, akıllı sözleşmeler olmadan yeni başlıyor. Bu nedenle, yaklaşmakta olan Alonzo hard fork ve akıllı sözleşmeler işlevselliği Cardano için kritik öneme sahip. Ancak Davis, bunun sadece başlangıç ​​olduğuna inanıyor. Cardano’nun rakiplerine yetişmek için çaba sarf etmesi gerektiğine inanıyor ve şunları ekliyor:

Akıllı sözleşmelerin olmaması nedeniyle Cardano, tüm önemli metriklerde pazar payına sahip değil. DeFi’de 0 kilitli toplam değer var, günlük NFT satış hacmi küçük, günlük işlemler 82 bin, toplam 2 milyon adres, Öte yandan, Cardano’nun ana rakibi Ethereum bu metriklerde gelişiyor. Ethereum, “114 milyar TVL, 100 milyonun üzerinde günlük NFT, günlük 1.2 milyon, toplam 166 milyon adrese sahip. Ayrıca borsalarda ve tam olarak ETH ve ETH standart tokenlerinin ilk hamle avantajı ve neredeyse evrensel kabulü var.

Cardano küresel çapta benimsenmeli

Cardano ayrıca diğer birkaç “Ethereum katili” ile rekabetle karşı karşıya. Binance Smart Chain, DeFi platformlarına yönelik saldırılara rağmen hızla yükseldi ve DeFi’de milyarlarca dolar çekti. Solana, Terra, Avalanche, Polygon ve Zilliqa da pastadan pay almak için savaşıyor. Ancak, Ethereum katili olmak sadece bir başlangıç. An itibariyle, Ethereum‘un piyasa değeri, Apple’ın altıda biri olan 386 milyar dolarda. Apple ile rekabet edebilmek için Cardano’nun küresel çapta büyük bir benimseme görmesi gerekecek. Davis, hükümetlerin kripto para birimlerini kabul etmesini gerektireceği düşünüldüğünde, ADA cüzdanlarının bir milyara yakın bir rakama ulaşması gerektiğine inanıyor ve bu yönde, çok fazla direnç ve şüphecilik var. Analist şunları ekledi:

Cardano ayrıca “faydalılığa ihtiyaç duyacak, günlük işlemlerin toplam tutarının en az 5 milyon olması ve aktarılan değerin muhtemelen 100 milyara ulaşması gerekecek. Defi TVL bir trilyon [olmalı].

Ancak tüm bunlar yeterli değil, Apple’ın bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri, insanların onsuz yaşayamayacağı ürünler üretmesidir. Bu nedenle, kullanıcılar bu mallar para ödemeye hazırdır. Etherum bir dereceye kadar buna sahip. Kullanıcılar sadece Uniswap, Aave, OpenSea ve Rarible gibi sitelere erişmek için astronomik ücretler ödüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku