Santiment’e Göre Bu Altcoin Fırsat Bölgesinde!

90

Yüzde 10 oranındaki fiyat artışından hemen önce, altcoin Ethereum aşırı “aşırı satım” seviyelerine ulaştı. Ethereum (ETH)’un fiyatının %10 oranındaki ani yükselişinden sonra, kripto para piyasasındaki bu yükselişe ilişkin olarak Santiment ilginç bir metrik paylaştı. Santiment’in paylaştığı bu zincir içi veriye göre lider altcoin projesi “fırsat bölgesinde” hareket ediyor.

MVRV göstergesi bu altcoin için ne anlama geliyor?

Fırsat ve satış bölgeleri, bir altcoin projesinin toplam piyasa değeri ile gerçekleşen değerinin bir oranı olan MVRV göstergesi tarafından belirlenmektedir. Göstergenin yardımıyla, trader’lar bir kripto para biriminin aşırı alınıp satıldığını bölgeleri belirleyebilirler.

Kripto para piyasasındaki her anlaşma bazı risklere bağlı olsa da, MVRV gibi göstergeler gerçek eğilimin mevcut derecesini gösteriyor. Büyük Ethereum holder’lar altcoin yatırımlarını normalden daha agresif bir şekilde sattıklarında, MVRV oranı daha hızlı düşme eğiliminde oluyor ve toparlanma için bir yer olup olmadığını belirliyor.

Ethereum şu anda fırsat bölgesinde mi bulunuyor?

Şu anda yaklaşık -%10’da hareket eden MVRV göstergesine göre, altcoin Ethereum (ETH) büyük yatırımcılar tarafından aşırı satılmaktadır ve aslında piyasanın geçmişine göre yerel dip seviyesinin doğru bir göstergesi olan “fırsat bölgesinde” hareket etmektedir. Bu oran, trader’lara trendin kısa vadeli görünümünün tersine çevrilmesine yönelik bir ipucu verebilirken, gösterge piyasanın uzun vadeli durumu hakkında herhangi bir sinyal vermek için tasarlanmamıştır. %10’luk artıştan önce, gösterge dört ayın en alt seviyesine ulaştı. Altcoin Ethereum’un MVRV oranının -%10’a yakın olduğu en son dönem Aralık ayı başında görülmüştü.

Altcoin Ethereum Fiyatı - Kaynak: TradingView
Altcoin Ethereum Fiyatı – Kaynak: TradingView

Yazımızın hazırlandığı sırada, altcoin Ethereum, beklenen 4 bin dolarlık direnç seviyesini kırmada herhangi bir sorun yaşamadan 4.025 dolardan işlem görüyor. Grafiğin verilerine göre Ethereum, 1 Aralık’tan bu yana kısa vadeli bir yerel düşüş trendinde hareket ediyor. CoinGecko’dan elde edilen verilere göre Ethereum fiyatının son 24 saatte %5,4 oranında arttığı görülüyor. Yazım sırasında ETH 4.071,91 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum’un son 24 saatlik işlem hacmi ise 27.718.293.419 dolar düzeyinde gerçekleşti. Ethereum (ETH) ve kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku