Rusya’nın dijital bir rublesi için zaman verdi

Abone Ol
Rusya’nın dijital bir rublesi için zaman verdi
Onur Altan Tan
 • 23 Ekim 2020
 • Yazar:

  Bir Rus yetkili, bu alanda liderlik iddiasında bulunmak için ülkenin dört yıl önce bir merkez bankası dijital para birimi üzerinde araştırma başlatması gerektiğini savundu.

  Ancak Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı'nın dijital ve teknolojik gelişim özel temsilcisi Dmitry Peskov'a göre, ilk hamle avantajı, finansal istikrar açısından da bir takım riskler getiriyor.

  RBC'ye göre Peskov, bir CBDC geliştirmede hızlı bir saniye stratejisinin dünyanın ilk ihraççısı olmaktan daha verimli olabileceğini söyledi:

  “Finansal risk o kadar büyük ki, bana öyle geliyor ki hızlı bir saniye stratejisi, ilk olmaya çalışmaktan çok daha etkili. Liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaşacağını görelim. "

  Peskov, Rusya’nın dijital bir ruble olan CBDC’nin, gelişme şimdi başlarsa üç ila yedi yıl içinde gerçekleşebileceğini belirtti.

  Rusya'nın merkez bankası, 13 Ekim'de resmi olarak bir CBDC istişare belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya'nın kripto ile ilgili mevzuat çabalarının önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin bir pilot aşamaya gireceğini iddia etti. 2021'in ilk yarısı. Aksakov, Bitcoin (BTC) gibi merkezi olmayan kripto belirteçlerinin geleceği olmadığından, yaklaşan dijital rublenin "geleceğe" geleceğinden emin.

  Diğer ülkelerdeki finans uzmanları da CBDC'lere bekle ve gör yaklaşımı uyguluyor. 19 Ekim'de, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası'ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha iyi olduğunu iddia etti. Yeni Zelanda merkez bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia ederek benzer bir duruş sergiledi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Dijital ruble ile ilgili her şey

  Rusya’nın dijital bir rublesi için zaman verdi

  Rusya’nın dijital bir rublesi için zaman verdi

  Bir Rus yetkili, bu alanda liderlik iddiasında bulunmak için ülkenin dört yıl önce bir merkez bankası dijital para birimi üzerinde araştırma başlatması gerektiğini savundu. Ancak Rusya...

  • 23 Ekim 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.