Rusya dan Dev Bitcoin (BTC) Madencilik Hamlesi Geldi!

0 2

Kripto para piyasasında dev dalgalanmaların yaşandığı şu günlerde Rusyada bilinmeyen bir müşteri 20.000 Bitcoin (BTC) madencilik ekipmanı satın aldı.

Rusyadaki en büyük kripto para madenciliği ortak yerleşim hizmetleri sağlayıcısı olan BitRiverın üst düzey bir yöneticisi yerel bir müşterinin 20.000den fazla kripto para madencilik cihazı aldığını belirtti.

BitRiver kurucusu ve CEOsu Igor Runets ithal edilen donanımın toplam madencilik gücünün Rusyadaki en büyük tek kripto madencilik donanımını oluşturduğu ve tahmini olarak 70 MWh gücünde olduğunu söyledi. Runets donanımın Aralık 2020de teslim edildiğini ve Rusyada ülkenin en büyük hidroelektrik istasyonlarından birine sahip olan şehri Bratskta kurulumun gerçekleştiğini belirtti.

Runets madencilik ekipmanlarının Asyadan ithal edildiğini belirtti ancak ithal edilen kripto para madencilik ekipmanların tam türünü açıklamadı. İthal edilen partinin 40 milyon ila 60 milyon dolar arasında bir fiyat aralığında yer aldığı tahmin ediliyor.

Rusya Ocak 2021de “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” kripto para yasasını kabul etmesine rağmen ülkede kripto para madenciliği konusunda bir belirsizlik var çünkü yasa endüstri için net bir düzenleyici çerçeve sağlamıyor. Eylül 2020de yerel yetkililer Rus kripto para madencilerininödeme almasını yasaklamayı bile önermişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku