Rus Hukukçu: Crypto Pay Finansal Sistemi Yıkabilir quot

0 1

Rusyanın kripto düzenlemelerinin baş mimarı Bitcoin ve Altcoin cinsinden ödemeyi yasaklayan yeni bir Rus yasasını savundu. Bunun yapılmamasının Ruble destekli Rus finans sisteminin sonunu getirebileceğini iddia etti.

Yorumlar parlamento komitesi başkanı Anatoly Aksakov tarafından devlet kontrolündeki Russia Todayin Rusça yayınına verdiği röportajda yapıldı.

Aksakov Moskovanın “dijital parayı bir muhasebe birimi olarak yasallaştırma” gibi bir planı olmadığını belirtti.

Kripto varlıklar dünyanın başka yerlerinde mallar için bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir ancak Rusyada kullanılamaz. Dijital coinlerin ruble ile eşdeğer resmi bir ödeme aracı olarak tanınması tüm ekonominin istikrarlı çalışmasını sağlayan finansal sistemin yıkılması anlamına gelecektir. Planlarımız henüz rubleye alternatif bir ödeme alternatifi olarak [kripto varlıkların] yasallaştırılmasını içermiyor.”

Ancak Aksakov Moskovanın büyüyen Blockchain teknolojisi sektörü için büyük umutları olduğunu belirtti. Teknolojinin uluslararası ticaretin artmasına ve hatta Rusyanın uluslararası yaptırımların yükünü atlatmasına yardımcı olabileceğini ileri sürdü.

“İş dünyası artık yabancı ortaklardan yatırım çekebilir ve mallarını Blockchain ağlarında satabilir. Aynı zamanda Blockchain teknolojisi teknik özellikleri nedeniyle yaptırımlarla ilgili kısıtlamaları atlamayı mümkün kılarak ticaretin gelişmesine katkıda bulunuyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku