Rothschild Ailesi 4.75 Milyon Dolar Değerinde Bu Altcoin’den Satın Aldı

0 434

Varlık yönetimi firması Rothschild Investment Grayscale Ethereum Trust üzerinden 4,75 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) satın aldı.

Ethereum yatırımına ek olarak, Rothschild, Grayscale Bitcoin (BTC) Trust’taki pozisyonunu yaklaşık 8 bin hisse artırarak 38.346 hisseye yükseltti

 

Rothschild 1,1 milyar dolardan fazla varlığı yöneten büyük bir varlık yönetimi firmasıdır. Bu son satın alımlar, kripto para piyasasındaki yerini daha da sağlamlaştıracak başka bir büyük adıma işaret ediyor.

Firma, küresel finans, emlak, madencilik, mücevher, şarapçılık ve diğer sektörlerde boy gösteren gizli bir grup olan efsanevi Rothschild ailesinin bir parçasıdır. Aile, 19. yüzyılda dünyanın ve hatta modern dünyanın en büyük servetine sahipti.

Bu, firmanın ETH’ye yaptığı ilk yatırım.

Ethereum, merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT tokenları ve piyasanın genel rallisi sayesinde son birkaç hafta içinde olağanüstü iyi performans gösterdi. Varlık, 15 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.500 doları aştı.

MicroStrategy ve Square’in geçen yıl sektöre girişi, domino etkisini başlattı. Bu tür gelişmeler, pazarın değerine katkıda bulundu ve aynı zamanda varlık sınıfının meşrulaştırılmasına yardımcı oldu.

ETH 2.0 Etkisi

Ethereum, önümüzdeki iki yıl içinde aşamalı bir sürümle protokole güncellemeler yapıyor. Merakla beklenen ETH 2.0, 1 Aralık 2020’de devreye alınan bir işaret zinciri sözleşmesiyle başladı. O zamandan beri, sözleşmeye dahil olan ETH miktarı önemli ölçüde arttı, Vitalik Buterin’in kendisi bile katkıda bulundu.

ETH 2.0’da beklenen değişiklikler arasında sharding ve Proof-of-Stake yer alıyor. Sonuç, Ethereum ağını daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli hale getirmeyi hedefliyor. İşlem ücreti sorunları geçtiğimiz birkaç ay içinde ağı rahatsız ettiğinden, yatırımcılar yeni ölçeklendirme çözümlerinin uygulandığını görmekten büyük olasılıkla mutlu olacaklar.

Piyasa, ETH güncellemeleri konusunda oldukça iyimser görünüyor. Bu, gelişen DeFi ve NFT sektörleri gibi gelişmelerle birlikte, Ethereum yatırımcıları fiyat potansiyeli ve rekabet etme yeteneği konusunda oldukça iyimserdir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku