Romanya’daki Bir Üniversite Bu Altcoin’i Ödeme Aracı Olarak Kabul Edecek

0 96

Romanya’nın Transilvanya bölgesindeki Sibiu kentinde yer alan bir devlet üniversitesi, öğrencilerin giriş ücretlerini kripto para ile ödemelerine izin vereceğini duyurdu.

Lucian Blaga Universitesi (LBUS) tarafından Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre, kurum Temmuz ayından itibaren 11 bin’den fazla öğrencisi için kripto para ödeme yöntemlerini uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Öğrencilerin, üniversitenin daha sonra Romen leyine dönüştüreceği Elrond‘u (EGLD) kullanarak giriş ücretlerini (lisans öğrencileri için yılda yaklaşık 1000 dolar) ödeyebilecekleri bildiriliyor.

Üniversite Rektörü Sorin Radu şunları söyledi, “Üniversitemiz toplumun ve yerel iş dünyasının bir destekçisi olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Elrond ile bu ortaklığı geliştirme kararı söz konusu stratejinin bir parçasıdır”

Proje Umut Vaat Ediyor

2019’da Binance Launchpad’de ICO olarak başlatılan Elrond, 400 bin’in üzerinde nüfusu olan Sibiu kentinde ofislere sahip ve ekibi yerel üniversiteden birçok mezun içeriyor. Elrond esasında, Romanya merkezli blockchain start-up şirketi olarak ön plana çıkıyor. Proje, gelecekte LBUS ile araştırma da dahil olmak üzere başka işbirlikleri yapmayı planladığını söyledi.

Elrond, geçtiğimiz yıl ERD token’ını EGLD haline gelmesiyle birlikte ana ağ swap’ı da dahil olmak üzere bazı önemli değişiklikler yaşadı. Yayınlandığı tarihte EGLD’nin fiyatı, son 24 saatte yüzde13’ün üzerinde artışla 231 dolar’da yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku