Robinhood Kripto Para Gelirinin Yüzde 34’ünü Dogecoin’den Elde Etti

23

Popüler meme tokeni Dogecoin, Robinhood’daki işlem hacmi açısından Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i geride bıraktı.

Dogecoin (DOGE)’in Robinhood’daki Yükselişi

Popüler alım-satım uygulaması Robinhood, ABD düzenleyici kurumlarına halka arz başvurusunda bulunurken, dijital varlıklardan elde edilen gelirde yüzde 4’lük bir artış olduğunu bildirdi. İlginç bir şekilde, bunun yüzde 30’dan fazlası kripto dünyasındaki en son çılgınlık olan Dogecoin (DOGE)’den geldi. 2013 yılında bir meme olarak başlayan Dogecoin, bu yılın başlarında Elon Musk tarafından sayısız etkileşiminin ardından dünyanın dikkatini çekti. Musk’ın devamlı ilgisini diğer ünlüler, küresel markalar ve çılgınlıktan yararlanmak isteyen şirketler izledi.

Beklendiği gibi, bireysel yatırımcılar çok geride değildi. Google aramalarında, bu yılın başlarında Shiba Inu’dan ilham alan meme kripto parası en çok aranılanlar listesine girmeyi başardı. Bireysel yatırımcılar tarafından en çok kullanılan ticaret platformlarından biri olan Robinhood, bu kullanıcıların kripto iştahını da doğruluyor.

Robinhood’un portföyünde, DOGE dışında pek çok önde gelen kripto para birimi bulunuyor

Robinhood, perşembe günkü halka arz başvurusunda kripto traderlarından gelen gelir artışını vurgulayan şirket, büyümenin önemli bir bölümünün Dogecoin (DOGE)’deki işlemlere atfedilebilir olduğunu kaydetti. Şirket ayrıca şu konuda uyarıyor:

Dogecoin’deki işlemlere yönelik talep azalırsa ve bunun yerine platformumuzda alım satım için mevcut olan diğer kripto para birimlerine yönelik yeni talep gelmezse, işimiz, finansal durumumuz ve operasyonlarımızın sonuçları olumsuz etkilenebilir.

Şirketin, Dogecoin (DOGE)’in yanı sıra BTC, ETH ve LTC dahil olmak üzere yedi kripto para birimi sunduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, DOGE ile işlem yapmak, kripto para ticaretinin yüzde 34’ünü oluşturuyordu. Genel olarak, kripto para birimleriyle ilgili toplam gelir, yıldan yıla yüzde 300’den fazla artarak 128 milyon dolardan 522 milyon dolara fırladı.

SEC’in, hızla büyüyen kripto para birimi ticaretini incelemek için Dogecoin, BTC, ETH gibi önde gelen kripto para birimlerini sunan Robinhood’un yetkilileriyle temasa geçtiği iddia ediliyor. Bununla birlikte, en azından SEC’e yapılan en son başvuruya göre, firma düzenleyici engellerini çözmüş görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku