Ripple’dan yeni iş birliği

0 2

İsviçredeki küçük ve orta ölçekli işletmeler için döviz ve uluslararası para transferi hizmetleri sağlayıcısı AMNIS Treasury Services (AMNIS) 26 Şubatta ABD Ripple ile ittifak ilan etti. AMNIS Nisan ve Haziran 2020 (ikinci çeyrek) beklentisi olan uluslararası havale ağı RippleNete katılacak ülkedeki küçük ve orta ölçekli işletmelere RippleNete ilk kez erişim ortamı sağlayacak.

ABD 20 BİTCOİN ADRESİNİ KARA LİSTEYE ALDI… TIKLAYIN

AMNIS müşterileri artık RippleNetin para gönderebileceği Meksika Tayland ve Filipinlere hızlı ve ucuz uluslararası para transferlerine izin veren şeffaf bir hizmete erişebilecek. İlk para birimleri Euro ABD Doları ve Japon Yeni olacak. Brezilya Reali dahil olmak üzere çeşitli para birimleri bu yılın ilerleyen saatlerinde tanıtılacak.

AMNIS blogunda uluslararası havale ve ödeme sistemlerinin gelmesi iki veya üç gün sürdüğünü yazdı ancak RippleNet 365 gün içinde havale işlemini saniyeler içinde tamamlayabilir. Ayrıca geleneksel bir ödeme sistemi sağlayan SWIFT bu sorunu fark etti ve hızı artırmak için yeni bir SWIFT GPI (Global Payments Innovation) sağlamasına rağmen havale maliyetlerini iyileştiremediğine dikkat çekti. Şirket RippleNetin maliyetleri geleneksel sistemlerin yüzde 40 ila yüzde 60ına kadar azaltabileceğini savundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku