Ripple Yöneticisi Elon Musk’a Fena Kızdı: Gerçek Niyeti..!

541

Ripple CTO’su David Schwartz, Musk’ın Twitter’ı düşmanca ele geçirmesinin başka bir nedeni olduğuna inandığını söylüyor ve bunun ifade özgürlüğü ile ilgili olmadığını belirtiyor. Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Elon Musk’ın yakın tarihli bir tweet’ine yorum yaptı ve Twitter’ın Tesla CEO’su tarafından yakın zamanda ele geçirilmesi girişiminin gerçek sebebinin ne olduğunu açıkladı. Ripple’ın üst düzey yöneticisi, santimilyarder Musk’ı sosyal medya devini “tercih ettiği siyasi konuşmalara daha iyi muamele” sunmak için kullanmayı istemekle suçladı.

Ripple CTO’su Twitter’ı ele geçirme hedefi nedeniyle Musk’ı eleştirdi

David Schwartz, santimilyarderin herhangi bir sosyal medya platformu için en uygun ılımlılık politikaları vizyonunu önerdiği tweet’e yanıt verdi. Yakın zamanda Musk, şirketi özel kılmak için Twitter’ı 41 milyar doların üzerinde nakit karşılığında 54,20 dolardan satın almayı teklif etti. Bundan önce, kendi sosyal medya platformunu kurmayı ciddi olarak düşündüğünü de tweet’ledi, bu da dünyanın en zengin adamının etkisini şu anda çalıştığı alanların ötesine genişletmek isteyebileceğini gösteriyor: örneğin uzay, e-arabalar ve internet bağlantısı gibi. Twitter’daki insanların çoğunluğu Musk’ı ve onun Twitter’ı ele geçirme girişimini destekliyor gibi görünüyor; bununla birlikte, buna karşı çıkan pek çok kişi var ve Ripple CTO’su da bunlardan biri.

Schwartz, Musk’ın “solda ve sağda yüzde 10’un” “eşit derecede mutsuz” olduğuna dair yukarıda belirtilen tweet’ine yanıt verirken, bu fikri eleştirdi. Sosyal medyada “mantıksız insanlar” için faydalı olduğunu ve “makul insanları cezalandıracağını” belirtti. Daha sonra yayınlanan bir tweet’te Ripple CTO’su, Musk’ın amacının ifade özgürlüğü için en iyi ortamı oluşturmak olmadığını belirtti. Schwartz, gerçekte, büyük bir Twitter hissedarı olarak santimilyarderin, desteklediği siyasi konuşmalar için daha iyi koşullar ve desteklemediği siyasi konuşmalar için “daha kötü muamele” elde etmek için Twitter’ın ılımlılık politikasını değiştirmeye çalıştığına inanıyor. Ayrıca Schwartz, Musk’ın sosyal medyadaki ılımlılık konularında düşük yetkinliğe sahip olabileceğini ve bu alanda hiç kimseyle konuşmadığını da belirtti. Ayrıca Schwartz, Musk’ın sosyal medyada ılımlılık konularında düşük yetkinliğe sahip olabileceğini ve bu alandan hiç kimseyle konuşmadığını belirtti.

Dogecoin kurucu ortağı Musk’ın Twitter’a sahip olma niyetini eleştiriyor

Musk, Ted’in kurucusuyla yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Twitter’ın küresel bir şehir meydanına dönüştüğünü ve insanların orada özgürce fikirlerini söylemelerine izin verilmesi gerektiğini belirtti. Mikroblog platformunu satın alma ve özel hale getirme motivasyonu buydu.

Musk’ı Twitter’ı ele geçirme girişimi nedeniyle eleştirenler arasında , Tesla patronunun Twitter’a sahip olması gereken son kişi olduğunu söyleyen Dogecoin’in kurucu ortağı Jackson Palmer oldu. Aksine, orijinal meme kripto parasının diğer kurucusu Billy Markus, Elon’un girişimini ve hedeflerini destekliyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku