Ripple Yöneticisinden Bitcoin Madencilerine İlginç Çağrı!

1.028

Ripple Labs’ın yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, Blockchain teknolojilerinin gelişmesi adına Bitcoin (BTC) madencilerine bazı önerilerde bulundu.

Bitcoin 12 milyon evin elektriğine eşit enerji kullanıyor

En son blog yazısında Larsen, BTC’nin İş Kanıtı (Pow) adı verilen ve madenciliğe ihtiyaç duyan işlem onaylama yöntemini terk etmesi gerektiğini savundu. En az enerji harcayan kripto para birimleri arasında yer alan Ripple (XRP), İş Kanıtı yerine, Hisse Kanıtı (POS) adı verilen bir işlem onaylama modeli kullanıyor ve BTC madencilerine de POS kullanmayı öneriyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, PoW, blockchain’de Bitcoin (BTC) işlemlerini güvence altına alan fikir birliği algoritması olarak tanımlanabilir. Bitcoin ağı güvenilir olsa da, BTC madenciliğinin kullandığı enerji miktarı kripto alanında büyük eleştirilere neden oluyor. BTC şu an için yılda 12 milyon evin kullandığı elektriğe eşit elektrik tüketiyor. Sonuç olarak, Ethereum gibi diğer PoW platformları da PoS protokolüne geçiş üzerinde çalışıyor. Geçen ay 10 Kasım’da Ripple yöneticisi Chris Larsen bir blog yazısı yayınladı ve yazısında konuyla ilgili şunları söyledi:

İklim uzmanları da çevreye oldukça zararlı olan Bitcoin madenciliğinin değişimini öneriyor. BTC şu an için yılda 12 milyon ABD hanesine denk elektrik tüketiyor ve gerekli adımlar atılrsa söz konusu hane sayısı 100’e kadar düşebilir.

Faydalar, risklerden çok daha ağır basıyor

Bitcoin madencilik şirketleri daha fazla donanım satın almak için milyonlarca dolar yapmışken, Larsen’in önerisi madenciler tarafından tepki çekebilir. Ancak Larsen’in onlara da ilginç bir teklifi var. Chris Larsen, Bitcoin madencilerini ödüllendirilmesini önerdi. Ripple yöneticisi, Bitcoin madencilerine blok ödüllerinden günde 900 BTC ile adil bir BTC dağıtımı önerdi. Bu hesaplama, 2140 yılına kadar yaklaşık 2,1 milyon ek BTC dağıtılması anlamına geliyor.

Larsen, Bitcoin (BTC)’in enerji probleminin ise mevcut hashrate’in görüntüsünün alınması ve gelecekte daha fazla madencilik cihazı alınmadan sadece pro-rata tabanlı madencilik ödülleri verilmesi olduğunu belirtti. Bunun madencilere çok fazla ekonomik kazanç sunacağını ve elektrik kullanımı olmadan ağın güvende olacağını belirten Larsen şunları söyledi:

Bitcoin topluluğunun fikir birliği ile bu planları yürürlüğe koyma süreci zaman alacak olsa da, faydalar risklerden çok daha ağır basmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak www.crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku