Ripple (XRP) SEC Davasını Kaybederse Ne Olur? CEO Garlinghouse’dan Çarpıcı Açıklamalar!

0 77

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dün Bloomberg’e konuk oldu ve Gary Gensler başkan olarak görevi devraldığında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yeni görüşmeler yapma olasılıkları hakkında konuştu. Kısa bir süre önce Garlinghouse, CNN’den Julia Chatterley’in programına konuk oldu ve sunucu röportajda Ripple’ın SEC’e karşı yasal mücadelesini kaybederse sonuçlarının ne olacağına odakladı.

Garlinghouse, Ripple’ın kazanacağına olan güvenini dile getirdi, ancak mahkemenin aynı fikirde olmayacağı ihtimalini de değerlendirdi. “Sanırım bu dava sonunda galip geleceğiz, ancak dediğiniz gibi mahkemede işlerin istediğimiz gibi gitmemesi ihtimali var.” Aynı zamanda Garlinghouse, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin dışında büyümeye devam ettiğini vurguladı. CEO şunları söyledi:

”Ripple için iyi haber şu ki, müşteri kazanmaya devam ettik, SEC davasını açtığından beri dünya çapında 20’den fazla yeni finans kurumu ile anlaşma imzaladık ve sanırım ağın ABD dışında çok hızlı büyüdüğünü görüyoruz. Bu gelişme Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkarına olmadığını düşünüyorum. Çünkü ABD dışında blockchain ve kripto para inovasyonu gelişiyor”

Chatterley, davayı kaybetme durumunda Ripple’ın ABD operasyonlarında ne yapacağını ve özellikle ABD müşterileri için “alternatif çözümler” ortaya koyup koymayacağını sordu. Garlinghouse bu soruyu şöyle yanıtladı:

”Kesinlikle alternatif çözümler getireceğiz. Bu kesinlikle çözümün bir parçası olabilir. […].Bunu yapabiliriz. Her şeyden önce, bir müşteri problemini nasıl çözeceğimize dair yeni sistemler ve ürünler aradık ve bence bu büyümemize hizmet etti. RippleNet’te milyarlarca dolarlık işlemlerde büyük faaliyet görmemizin nedeni buydu.”

Ripple CEO’su, davayı kaybetme durumunda, Ripple’ın diğer kullanım durumlarına hizmet ettikleri için DeFi veya global stablecoin’lerin gerisine düşme tehlikesinin olmadığını iddia etti. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları da dahil olmak üzere Ripple’ın çözümlerini “yararlı” olarak gören güçlü bir ortaklar ağı kurduğunu söyledi.

”Sanırım, burada Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörün geride kalma riski var. Ancak Ripple, sınır ötesi ödeme sorununu çözüyor. Merkez bankası tarafından yayınlanan dijital para birimleri için bazı stabilcoin girişimleri üzerine çalışıyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki birçok merkez bankasıyla ciddi olarak konuşuyoruz ve Ripple’ın sınır ötesi ödeme sorununu çözmede önemini herkes kavradı.”

Garlinghouse Şeffaflık Konusunda Endişe Duymuyor

Ayrıca Garlinghouse, SEC içindeki güncel olaylar hakkında da yorum yaptı. Garinghouse ve Chris Larsen, şu anda SEC tarafından kişisel mali kayıtlarını sunmaları talep ediliyor. Daha önce bildirdiği gibi SEC şu anda Ripple’ın, XRP’nin Bitcoin (BTC) ve Ethereum ile olan “eşitsizliğinin” farkında olduğunu ve yine de XRP’yi “sattığını” kanıtlamak için kanıt sunuyır. Ancak Garlinghouse bununla ilgili endişesinin olmadığını dile getirdi:

”Mahkemede ortaya çıkacak gerçekleri  dört gözle bekliyorum. Bu, adaletin çarkları yavaş hareket ettiği için kamuoyunda yorum yapmadığım bir şey, ancak gerçekleri ortaya çıkarmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. SEC’den hikayenin bir tarafını dinledik. Aslında gerçekler ortaya çıktıkça, Ripple’ın ve benim kripto para endüstrisindeki herkesten daha şeffaf olduğumuzu düşünüyorum.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku