Ripple (XRP) Robinhood ve Coinbase’de Yeniden mi Listeleniyor?

3.131
Binance, zincirler arası işlevselliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmeye yönelik en cesur adımlarından birinde Wrapped XRP’nin (wXRP) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Peki, bu Ripple (XRP)’ın önde gelen platformlarda tekrar listelenmesine yönelik somut bir hamle olarak yorumlanabilir mi?

 

Binance, Wrapped XRP entegrasyonunu tamamladı

Borsa tarafından yapılan açıklamada “Binance, wXRP entegrasyonunu tamamladı ve Ethereum (ERC20) üzerinde wXRP için mevduat açtı. XRP adreslerinizi Ethereum Ağı’nda (ERC20) bulabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi. Ancak borsa, wXRP’nin para yatırmaya açık olmasına rağmen, Ethereum Ağı’ndaki (ERC20) para çekme işlemlerinin daha sonraki bir tarihe kadar açıklanacak şekilde kısıtlandığını kaydetti. wXRP mevduatları, XRP olarak kredilendirilecek ve alınıp satılacaktır. Wrapped token (sarılmış token), başka bir kripto paranın değerine endekslenmiş bir tokenıdir. Sarılmış token adını alır çünkü orijinal varlık, sarılmış versiyonların başka bir Blockchain üzerinde yaratılmasına imkan tanıyan bir tür dijital kasanın içine konur (sarılır).

 Bu aslında, Wrapped XRP’nin, kullanıcıların ana bilgisayar ağındaki DApp’ler ve cüzdanlarla wXRP’yi transfer etmesine, paylaşmasına ve değiştirmesine olanak tanıyan yerel defteri dışında Ethereum ERC20, Binance Chain, akıllı sözleşmeler ve DeFi gibi diğer Blockchain’lerde kullanılabileceği anlamına gelir. Wrapped XRP orijinal değerini kaybetmez ve USDC’nin dolara 1:1 oranında bağlanması gibi, XRP’nin wXRP’ye oranı da XRP’nin fiyat hareketlerinin wXRP’ninkilere yansıtıldığı anlamına gelir.

 Ripple tekrar listelenecek mi?

Bu gelişme, Ripple (XRP) kullanıcıları için büyük bir dönüm noktası olsa da, bazıları bunu XRP’nin SEC ile yasal açmazı sona erdikten sonra Coinbase, Robinhood ve çoğu ticaret platformunda yeniden listelenmesine doğru bir adım olarak görüyor. Bir XRP savunucusu, “Wrapped XRP (WXRP), XRP’nin ilk olarak borsalarda yeniden listelenme şekli olacak” diye bir tweet attı. Uzmana göre, Binance’in wXRP’yi listelemesi, önemli bir gelişmenin somut bir belirtisi. Uzman, “Binance entegrasyonunu tamamladığında, Coinbase’in listelenmesine ne kadar var dersiniz? Teknik olarak XRP satmıyorlar. Bir sonraki netlik için sabırsızlanıyorum.” açıklamasını yaptı.

 SEC’in Ripple (XRP)’a karşı verdiği mücadeleyi giderek kaybetmesiyle Binance’in bu hamlesi, düzenleyicinin “asılsız iddialarına” açık bir meydan okuma olarak görülürken, kripto para birimini mesele çözülene ve ortadan kaldırılana kadar ayakta tutabilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku