Bir Haftada Yüzde 60 Artan Ripple (XRP) Fiyatı Uzun Vadede Ne Yöne Gidecek?

139

Kripto para piyasası Mayıs ayındaki kabustan uyanırken, Bitcoin (BTC) ve önde gelen altcoin’ler kayda değer fiyat artışları gördü. Ripple (XRP) piyasadaki ışığı takip eden kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. An itibariyle, XRP yüzde 20 artışla 1.29 dolar’dan işlem görüyor. Altcoin‘in piyasa değeri ise 61.6 milyar dolara ulaştı. Analistlere göre, XRP Uzun vadede fiyat artışına devam edecek.

Analist: kaotik bir durum olmazsa fiyat artmaya devam edecek

Geçen hafta boyunca XRP, Cardano gibi diğer en iyi performans gösteren altcoin’lerden bile daha iyi bir performans göstererek yüzde 60’tan fazla değer kazandı. Ripple, SEC’in küresel ödeme şirketine karşı açtığı davadan beri hem hukuki hem de fiyat düşüşleri gibi sorunlarla karşılaştı. SEC, Ripple’ı 2013’ten başlayarak 1.3 milyar dolar civarında kayıt dışı menkul kıymetler sunmakla suçladı. Geçen yıl Aralık ayında başlayan anlaşmazlık bugüne kadar hiçbir yere varmadı ancak dava XRP’nin hem itibarına hem de fiyat ivmesine büyük zarar verdi. Buna rağmen, XRP’nin piyasa değeri yeni yüksek seviyeleri gördü. FXEmpire analistlerindenSarah Tran, kaotik bir durumun ortaya çıkmaması durumunda, XRP fiyatının yükselmeye devam edeceğini belirtti.


Bununla birlikte, Ripple’ın davayı takip etmesinin önemli bir nedeni, en büyük rakibi SWIFT olarak gösterilebilir. ”Dünya Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği (SWIFT), 200’den fazla ülkede 11 bin finansal kuruluşta büyük ölçekli işlemler gerçekleştiriyor. Bu kadar güçlü bir rakiple mücadele etmek için Ripple’ın küresel bankaların, hazinelerin kendisiyle çalışmak istediğinden emin olması gerekiyor. Ripple için davanın sona ermesi ve düzenleyiciler ile uyumlu halde çalışarak statü elde etmesi tek yol.

 SEC davasına rağmen Ripple büyümeye devam ediyor

Açıkça görüldüğü gibi, mevcut durum, tokenin fiyatında büyük bir düşüşe yol açtı. Ama şimdi, XRP hızlı bir şekilde yükseliyor. Sadece bu hafta, XRP yaklaşık yüzde 60 oranında artış kaydetti. Son zamanlarda piyasadaki yükseliş trendinin teşvik ettiği XRP’nin token olarak benzersiz özellikleri, fiyat artışına çok katkıda bulunuyor. Ripple, SEC’in yukarıda belirtilen davasındaki yeni gelişmelerden de yararlanıyor.

Ripple (XRP) Davasında SEC'den Kritik İstek! İşte Ayrıntılar!

Dün, SEC, hakimin ısrarına rağmen kanıt keşif belgelerini Ripple’ın savunma ekibine teslim etmeyi reddetti. Buna ek olarak, dava Ripple’ın medyanın daha fazla ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Bu nedenle şirket,  kötü bir kabusu başarılı bir şekilde önemli bir pazarlama çabasına dönüştürdü. Son dönemde birçok önemli firmanın desteğini aldı. Buna, Ripple’ın RippleNet’ine katılan Güney Kore’deki en büyük banka dışı havale hizmet sağlayıcılarından biri olan GME de dahildir. Bundan önce, Japonya’nın para transferi sağlayıcısı SBI Remit, Ripple aracılığıyla Japonya’dan Filipinler’e hizmet için mobil ödeme hizmeti Coins.ph ve SBI VC Trade exchange ile ortaklık duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coinquora.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku