Ripple (XRP) Asya’da Emin Adımlarla İlerliyor!

0 58

Ripple,  Asya’nın en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo’dan yüzde 40 pay aldığını açıklamasının ardından XRP fiyatı yaklaşık yüzde 5 arttı. San Francisco merkezli blockchain şirketi, RippleNet’in On-Demand Liquidity (ODL) hizmetini bu ortaklık anlaşmasıyla genişletmeyi planlıyor. Ripple’ın geliştirdiği önemli teknolojilerden birisi olan ODL, para transferlerinde likidite kaynağı olarak XRP’yi kullanan firmaların, ilgili para transferlerini saniyeler içinde hızlı ve güvenli bir şekilde yapmasını sağlıyor.

Resmi açıklamaya göre Ripple, Asya’daki hizmetlerini genişletmeyi hedefliyor ve son satın alma, şirketin Filipinler gibi mevcut koridorlarını desteklemede önemli bir rol oynayacak. RippleNet’in (ODL) hizmeti, anında para göndermek ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını azaltmak için XRP kullanır.

2008 yılında kurulan Tranglo, Güneydoğu Asya bölgesinde güçlü bir varlığı olan sınır ötesi bir ödeme merkezidir. Şirketin Kuala Lumpur, Singapur, Cakarta, Dubai ve Londra’da ofisleri bulunmaktadır. Ripple, 2021’in başından bu yana birkaç ortaklık kurdu. Şirket, bu ayın başlarında, merkez bankalarının dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ihracında, merkez bankalarını desteklemek için XRP Ledger’in özel bir versiyonunu test ettiğini duyurdu.

RippleNet’in Genel Müdürü Asheesh Birla, son duyuru hakkında şunları söyledi: “Tranglo’nun güçlü ödeme altyapısı, benzersiz müşteri hizmetleri ve kalitesiyle birleştiğinde, Güneydoğu Asya’dan başlayarak ODL hizmetimizi genişletmemizi desteklemek için ideal bir ortaklık anlaşması yaptığımız için mutluyuz. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar ile sınır ötesi işlemleri daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirmek için ortak misyonumuzu sürdürmekten ve yürütmekten heyecan duyuyoruz. ”

XRP Değer Kazandı

Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son verilere göre XRP, 26 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyanın en büyük 7. kripto para birimidir. Bu olumlu gelişme ile, dijital varlık 22 Mart’tan bu yana ilk kez 0,585 doların üzerine çıkarken XRP’nin fiyatında yüzde 5’lik bir artışa neden oldu. XRP, 2021’in başından bu yana yüzde 150’den fazla arttı.

Ripple kısa süre önce merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) geleceği hakkında bir teknik inceleme yayınladı ve XRP’yi CBDC’ler için bir köprü para birimi olarak adlandırdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku