Ripple ve SEC Arasındaki Ön Duruşma Görüldü: Davanın Reddi İstendi

0 8

XRP fiyatını alt üst ederek yatırımcılarını mağdur eden Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada ön duruşma görüldü. Ripple CEOsu Brad Garlinghouse’u temsil eden ünlü hukuk bürosu Cleary Gottlieb’den avukat Matthew Solomon SECi can alıcı bir noktada vurması dikkat çekti. Solomon SECin 2019 ve öncesinde gerçekleşen çok sayıda görüşmede XRPnin bir menkul kıymet olduğu konusunda borsalar dahil hiç kimseyi uyarmadığını savundu.

Solomon SEC’in borsalar dahil üst düzey piyasa aktörleriyle 2019 ve öncesinde görüşmeler yaptığını ve bu aktörlere XRP’nin bir menkul kıymet ya da bir yatırım sözleşmesi olduğuna inandığını söylemediğini ortaya koyan bazı kanıtlara ulaştıklarını bu davanın ilerledikçe bu gerçeklerin gün yüzüne çıkacağını ve XRPnin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılamayacağının açığa kavuşacağını belirtti. Solomon Garlinghouse’ın SEC tarafından açılan davanın reddedilmesi talebinde bulunduğunu aktarırken müvekkilinin Ripple’ın satışlarına yardım ve yataklık yaptığı iddialarını reddettiğini belirtti.

Ripple CEOsu Brad Garlinghouse’a dönük bu suçlama SECin davaya ilişkin değişikliğe gittiği şikayetinin öne çıkan konusuydu ve Solomon Garlinghouse’un XRPnin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini bilmediğini savundu. Paul Weiss hukuk bürosundan Rippleı temsilen yer alan Martin Flumenbaum tarafından temsil edilen Chris Larsen da aynı nedenle davanın reddini talep etti. Tüm bunların karşısında SEC’nin avukatları ise XRP’nin şirket tarafından bir yatırım sözleşmesi olarak sunulduğunu ve satıldığını iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku