Ripple - SEC Davasında Önemli Gelişme! Sırada Ne Var?

Ripple – SEC Davasında Önemli Gelişme! Sırada Ne Var?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun süredir süren Ripple – SEC arasındaki hukuk mücadelesinde sona geliniyor gibi duruyor. Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) arasında belirsizliği koruyan nihai karar tarihinin beklenmesiyle beraber kritik bir döneme girildi. İşte detaylar…

Ripple ve Menkul Kıymetler arasındaki davada kritik gelişme!

Bildiğiniz üzere bir süredir devam eden belirsizliğin ortasında, Ripple’ın adı, pozisyonu ve işvereni de dahil olmak üzere belirli bilgileri gizli tutmaya çalışan “Yatırım Bankacısı Beyan Sahibi” tarafından yapılan bir dosyaya karşı bir dilekçe vermesinin ardından dava son zamanlarda değişti. Beyan sahibi, daha önce SEC’in özet karar önergesini destekleyen bir beyan sunmuştu. Fakat son güncellemede, 25 Ocak tarihinde paylaştığı bir Tweet ile savunma avukatı James Filan, “Yatırım Bankacısı Beyan Sahibi”nin, Ripple’ın önergesine muhalefetine bir yanıt verdiğini aktardı.

Piyasa Bunu Konuşuyor: Ripple Hinman Belgelerini Gizliyor!

James Filan’ın paylaşımındaki yanıt kısmen, kimliklerinin kamuya ifşa edilmesi halinde, tanıkların gizliliği garanti etmedikleri için işbirliği yapamayacakları için bunun gelecekteki soruşturmaları engelleyeceğini savundu. Mahkemeyi, davaya dahil olan tanıkların yüksek bir riskle karşı karşıya olduğu yönündeki önceki değerlendirmesine uymaya çağırdı. Birey gönüllü olarak katıldığını, dolayısıyla korunma ihtiyacı olduğunu ileri sürdü.

Davanın olası sonuçlarına yönelik spekülasyonlar yoğunlaştı!

Bu nedenle, mahkeme artık Ripple’ın XRP token’ları şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçlandığı yasal savaş için argümanın her iki tarafını da dikkate almak zorunda kalacağından, dosyalama davaya başka bir karmaşıklık katmanı ekledi. Bu yönden, mesele, genel kripto alanını etkilemesi muhtemel birkaç çekişmeli sorunla karşı karşıya kaldı.

Mahkemenin belirli belgeleri mühürleyip mühürlememe kararı, hem Ripple hem de SEC kendi çıkarlarını korumak için mücadele ederken, davada tartışmalı bir nokta haline geldi. Örneğin, eski SEC yetkilisinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığını belirttiği William Hinman konuşmasıyla ilgili belgelerin mühürlenmesine odaklanılıyor.

Ripple İçin Yine Bir Zafer mi? SEC Şimdi Ne Yapacak?

 

Hukuki süreç sona ererken, davanın olası sonucuna ilişkin spekülasyonlar yoğunlaştı. Ripple ve SEC başarı şanslarına olan güvenlerini dile getirdiler, fakat öte yandan ABD’li avukat John Deaton sonucu tahmin etmenin kolay olmadığına işaret ediyor. Ek olarak, tarafların daha fazla temyizden kaçınmak için karardan sonra uzlaşıp anlaşamayacakları görülecektir. Bu durumda nihai karar, dijital varlıkların gelecekte nasıl düzenleneceğini ve ele alınacağını önemli ölçüde etkileyebileceğinden, yalnızca kripto topluluğu tarafından değil aynı zamanda finans endüstrisi ve birçok yetkili tarafından da yakından takip ediliyor.

XRP fiyat analizi

Kripto para piyasası yükselişe geçerken Ripple fiyatı da yükselişe geçti. Kripto para birimlerinin geleceğini etkilemesi beklenen vaka sonucuyla birlikte, XRP muhtemelen etkiyi ilk hisseden tokenlardan biri olabilir. Anlık olarak Ripple (XRP), 0.41 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple – SEC Davasında Önemli Gelişme! Sırada Ne Var?