Ripple-SEC Davasında Kritik Gelişme: İşte Detaylar

375

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Pazartesi günü, Yargıç Sarah Netburn’e bir mektup göndererek, Ripple (XRP)’ın suçlamalarının düşürülmesi yönündeki idari talebinin reddedilmesine yol açan son kararının bazı belgelerini tamamen ilgisiz hale getirebileceğini iddia eden bir önerge sundu.

Mahkeme, SEC ve Ripple (XRP)’dan 23 Mart’a kadar haber bekliyor

Yakın tarihli bir önergeye göre SEC, hafta sonu alınan son kararın ardından, Hinman’ın e-postaları ve Estabrook notu gibi belgelerin ilgisiz olarak kabul edilebileceğine inanıyor ve her iki belgenin içeriğini açıklamak zorunda olmadığını ekliyor. Yargıç Torres’in emri ışığında, SEC şimdi, SEC’in eski Müdür Hinman’ın konuşmasının taslaklarını ve ilgili iç yazışmaları yayınlamasını gerektiren Mahkeme’nin Ocak kararının yeniden gözden geçirilmesini ve açıklığa kavuşturulmasını istiyor. Regülatör ayrıca, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un, bir devlet kurumu statüsü nedeniyle dahili belgeleri yayınlamasının gerekmediği müzakere süreci ayrıcalığına (DPP) meydan okuma hareketine de karşı çıktı.

Estabrook belgesi, eski SEC Komiseri Elad Roisman ve Garlinghouse arasındaki 2018 toplantısının notlarını içeriyor. Mahkeme, 14 Mart’ta SEC ve Ripple (XRP)’a, varsa hangi ek keşfin gerekli olduğunu bir araya gelip belirlemelerini ve 23 Mart 2022’ye kadar ortak bir mektup göndererek mahkemeyi buna göre bilgilendirmelerini emretti.

Talepler reddedilmişti

KriproArena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Ripple ve SEC arasındaki davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ripple (XRP) yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in SEC davasını reddetme yönündeki önergeleri, Yargıç Analisa Torres tarafından reddedildi. Ripple ve SEC arasındaki davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ripple (XRP) yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in SEC davasını reddetme yönündeki önergeleri, Yargıç Analisa Torres tarafından reddedildi.

Mahkemenin reddinin ardından, SEC, bireysel sanıkların Ripple (XRP)’a katıldığını, ilk para arzının gerçekleştirilmesine olumlu katkıda bulunduğunu ve kar paylaşımına katıldığını ispat etmekle görevlendirildi.. Yargıç, SEC’in, hem Larsen hem de Garlinghouse’un Ripple’ın yasa dışı olduğunun farkında olmasına rağmen, bu bilgiyi göz ardı ederek kripto para arzına devam ettiğini kanıtlaması gerektiğini kaydetti. Yargıç Torres ayrıca, kripto para arzı sırasında, XRP alımlarının ABD dışında ikamet eden yabancı müşteriler tarafından yapıldığı iddiasını da reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku