Mahkemeden Elon Musk ve Ripple Topluluğu İçin Kötü Haber!
Mahkemeden Elon Musk ve Ripple Topluluğu İçin Kötü Haber!

Mahkemeden Elon Musk ve Ripple Topluluğu İçin Kötü Haber!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Son dönemde Tesla ve SEC arasında gerginlik yaşanıyor. Ripple (XRP) topluluğu, Elon Musk’ı kuruma karşı savaşmak için güçlerini birleştirmeye çağırmıştı. Bu, Tesla CEO’sunun SEC’e karşı suçlamalarda bulunmasının ardından geliyor.

Mahkeme, Elon Musk’ın başvurusunu reddetti

KriptoArena.com olarak daha önce bildirdiğimizgibi, Manhattan bölgesinde görev yapan yargıç Alison Nathan’a gönderilen bir dilekçede, Musk ve Tesla’nın avukatı Alex Shapiro, SEC’in müvekkillerini sayısız soruşturmayla takip ettiğini belirtmişti. Shapiro, SEC’in bunu Musk’ın hükümeti açık bir şekilde eleştirmesi nedeniyle yaptığını iddia etmişti. Musk’ın avukatına göre, SEC’in Tesla’yı hedef almasının arkasında Biden yönetimine yöneltilen eleştiriler yatıyor. Avukat, SEC’in Musk’ı konuşma özgürlüğü hakkını engellemeye çalıştığını da sözlerine ekledi. CNBC, Yargıç Nathan’ın SEC’den 24 Şubat’a kadar yanıt vermesini istediğini bildirmişti. Başvuru, Tesla’nın SEC’in Musk’ı attığı tweetler nedeniyle mahkemeye çağırdığını açıklamasının ardından geliyor. Son raporlar, bölge yargıcı Alison Nathan başkanlığındaki ABD federal yüksek mahkemesinin, Elon Musk tarafından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açılan suçlamaları reddettiğini gösteriyor. Bu, Musk’ın bu konuda SEC ile ilk kez sorun yaşadığı bir durum değil. SEC ilk olarak 2018’de Musk ve Tesla’ya yanıltıcı bir tweet nedeniyle dava açtı. Taraflar, 40 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Elon Musk Kripto Para Karşıtlarını Trolledi

İki yıldan fazla bir süre sonra Musk, bu ay mahkemeye yazdığı bir mektupta, SEC’in konuşma özgürlüğü haklarını çiğnediğini ve kendisine yöneltilen sürekli mahkeme celplerinin, hükümeti eleştirdiği için kurumun kendiisne misilleme yaptığını da sözlerine ekledi. Kripto para topluluğu, özellikle de Ripple meraklıları, menkul kıymetler düzenleyicilerinin blockchain şirketine karşı açtığı davanın ardından Musk’ın SEC’e karşı açtığı davaların Ripple için sorunları hafifleteceğine inandıkları için heyecanlandılar. Mahkeme Musk’ın SEC’e yönelik suçlamalarını reddederken, büyük hayal kırıklığı yarattı

 

SEC başkanından kritik Ripple yorumu

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanlığını devralmadan önce Gary Gensler, kripto para dostu bir yönetici olarak heyecan yarattı. Birçok uzman, endüstrü için yeni bir başlangıç ​​bekliyordu. Ancak, Gansler büyük hayal kırıklığına neden oldu. Kripto para şirketlerini köşeye sıkıştıran başkan, yakın tarihli bir röportajda Ripple (XRP)’ın peşini bırakmayacaklarını söyledi.
Fox Business Gazetecisinden Çarpıcı Ripple Çıkışı: Ne Değişti?

Gensler, Liz Claman ile Fox Business’ta yaptğı röpörtajda Ripple, Ethereum ve Bitcoin spot ETF’leri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Liz, Gansler’a XRP’nin neden özellikle hedef alındığını  ve “hem Ethereum’un hem de Ripple’ın ağlarının gelişimini finanse etmek için tokenlerini sattıklarında neden Ethereum’a değil de XRP’ye dava açıldığını sordu. Gensler, Fox’a belirli konular hakkında yorum yapmadığını söyleyerek bu önemli soruya yanıt vermekten kaçındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Mahkemeden Elon Musk ve Ripple Topluluğu İçin Kötü Haber!