Ripple dan 27 ayda devasa XRP satışı…

0 0

Yakın zamanda yayınlanan bir haber Aralık 2017den beri Ripple tarafından satılan XRPlerin sayısına ışık tutuyor. Bilindiği gibi XRP Bitcoin ve Ethereumdan sonra 94 milyar dolarlık piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi.

XRP TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ripple şirketi sattığı XRPlerin dolar değerini 3 ayda bir yayınlanan raporlarla gösteriyor ancak satılan XRPlerin sayısını açıklamıyor.

Aralık 2017de Ripple dijital varlık satışlarını kontrol etmek için emanet hesaplarını şifrelemek amacıyla 55 milyar XRPyi veya toplam XRP arzının yüzde 55ini kilitledi. Bu emanet programına göre Ripple her ay 1 milyar XRPnin kilidini açıyor. Bu işlem 28 ay sürecek. Kilidi açılmış 1 milyar XRPnin bir kısmı satılır satılmayan kısmı ise emanet programındaki kilitli konuma tekrar gönderiliyor.

XRPArcadee göre; Ripple kalan 27 ayda 27 milyar XRPnin kilidini açtı ve bu sayının 21.6 milyarı emanet hesaplarına geri döndü. Bu rakamlara bakıldığında şirketin 5.4 milyar XRP sattığı anlaşılıyor bu da ayda 200 milyon XRP anlamına geliyor. Cari fiyatlarla 42 milyon dolar.

Ripple fiyatın olumsuz etkilenmemesi için çok az XRP sattığını söylese de San Francisco merkezli şirket satışları için ciddi eleştiriler alıyor.

Ripple son aylarda kripto borsalarındaki XRP satışlarını azalttı. Şirketin en son Pazar Raporuna göre Ripple XRPlerinin hiçbirini geçen yılın son çeyreğinde borsalarda satmadı. Yıl içinde satılan toplam XRP değerinin 13.08 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku