Ripple CEO’su: SEC Davasına Rağmen Ripple (XRP) Büyümeye Devam Ediyor!

0 67

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Reuters ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kendisine ve şirketine karşı devam eden SEC davasının, ana havale koridoru olan Asya-Pasifik bölgesindeki işlerini etkilemediğini söyledi. Ripple, XRP defterinin yardımıyla bir havale çözümü sağlayıcısı olarak gelişti ve hızlı sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için dünya çapında yüzlerce özel ve merkez bankasıyla ortaklık kurdu. CEO şunları söyledi:

“Bu dava Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyeti engelledi, ancak Asya Pasifik’teki işlerimizi gerçekten etkilemedi. Asya ve Japonya’da işimizi büyütmeye devam ettik çünkü bu pazarlarda yasal düzenlemelere ilişkin netliğe sahibiz.”

ABD’deki operasyonlarıyla ilgili güncel sorunlara rağmen firma, başta Japonya olmak üzere Asya-Pasifik bölgesinde ilerlemesini sürdürüyor.

SEC davası, dava çözülene kadar XRP’yi platformlarından kaldırmaya karar veren ABD’deki kripto para platformları ve borsaları üzerinde oldukça büyük bir domino etkisi yarattı.

Ripple’ın ABD’deki MoneyGram gibi önemli havale ortakları da şu an için Ripple hizmetlerini kullanmayı bıraktıklarını belirtmişlerdi. Bununla birlikte, işlerinin çoğunun ABD dışında olması, şirketin ABD’deki yasal sıkıntılara rağmen büyümesine yardımcı oldu. Garlinghouse şu açıklamayı yaptı:

”Ripple, SEC’in davasını açmasından bu yana küresel olarak bankalarla 15’ten fazla yeni sözleşme imzaladı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirsizlik, inovasyona bir “engel” oldu.”

Yeni Gelişmeler Ripple’a Mahkeme Sürecinde Üstünlük Sağladı

SEC’in, geçtiğimiz yıl Aralık ayında Ripple’a ve iki yöneticisine açtığı dava, yasal yükümlülüklerden korkan ABD merkezli kripto borsalarının XRP’yi listeden çıkarma çılgınlığına yol açtı. Bununla birlikte, ilk sanal duruşmanın yanı sıra daha önceki davadaki bazı gelişmeler, Ripple’a davada üstünlük sağlamış gibi görünüyor. İlk büyük gelişme, SEC’in davadan piyasa manipülasyonu iddialarını kaldırdığı, düzenlenmiş bir şikayet şeklinde meydana geldi.

İkinci atılım, ilk duruşma sırasında Ripple’ın hukuk müşavirinden geldi. SEC’in 2018-19’da XRP’nin menkul kıymetler statüsü ile ilgili büyük borsalardan gelen sorguları görmezden geldiği ortaya çıktı ve bu da SEC’i bir noktada çıkmaza sokabilir. Ayrıca, Japonya gibi kripto para uyumlu büyük ülkelerin XRP ticaretini onaylaması Ripple’ın lehine oynayabilir.

Garlinghouse, SEC’in düzenlemeler konusunda netlikten yoksun olduğunu iddia ederek, kendisine karşı yakın zamanda değiştirilen şikayete itiraz etmek için bir talep bile sundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku