Ripple Bu Yapay Zeka-Metaverse Şirketine Yatırım Yaptı!

Ripple Bu Yapay Zeka-Metaverse Şirketine Yatırım Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son zamanlarda ortaya çıkan yeni projeler ve yeni tanıtım turları, birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Özellikle Ripple gibi büyük şirketlerin de katıldığı bazı yatırım turları, yatırımcılar için yeni fırsatlar olabilir. Son olarak oyun endüstrisi için yapay zeka ve metaverse teknolojisinden yararlanan bir firma olan Futureverse, Ripple’ın da katıldığı 54 milyon dolarlık A serisi finansman turunu tamamladı! Bu haberle beraber birçok yatırımcı, gözünü dev şirkete çevirdi! İşte detaylar…

Bu yapay zeka-metaverse şirketi, Ripple gibi büyük şirketlerden 54 milyon dolarlık yatırım topladı

Kripto para endüstrisi ve yapay zeka gelişirken, önde gelen bir yapay zeka-metaverse teknolojisi ve içerik şirketi olan Futureverse, bugün 54 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Yatırım turuna 10T Holdings liderlik ederken Ripple Laps gibi büyük şirketler de katılım sağlayarak dikkatleri topladı. Aktarılan verilere göre bu finansman turu, geç aşama yatırımlarda uzmanlaşmış bir sermaye fonu olan 10T Holdings tarafından yönetildi. Birçok yatırımcının dikkatini çeken bu Futureverse projesi için Ripple gibi önde gelen şirketlerin yatırım yapması, proje için iyi bir geleceğe işaret olabilir.

Futureverse, yapay zeka ve metaverse teknolojilerini büyük ölçekte genişletmek için girişimleri yönlendirmeyi amaçlıyor. Aktarılan veriler ve haberlere göre bu şirket ve proje, Metaverse’i bir konseptten kullanıcılar için pratik, erişilebilir ve etkileşimli bir hedefe dönüştürmeyi hedefliyor. Şirket, layer-1 mimarı ve yaratıcı bir stüdyo olarak hareket ederek dünyanın önde gelen metaverse AI teknolojisi sağlayıcısı olmayı öngörüyor. Futureverse, bu hedefin bir parçası olarak şimdiden 11 startup’ı ekosistemine entegre etti ve metaverse alanındaki en büyük işbirliği ağlarından birini oluşturdu. Futureverse’in ekosistemine dahil olan bazı önemli şirketler arasında bir yapay zeka protokolü şirketi olan Altered State Machine; yaratıcı bir stüdyo olan Non-Fungible Labs; merkezi olmayan bir iletişim protokolü olan Sylo ve bir dijital varlık ödeme SDK’sı olan Centrapay yer alıyor.

Bir diğer yandan bu şirketlerle yaptığı ortaklıklar da Futureverse’ü güçlendiriyor

Aktarılan verilere göre Futureverse, platformları, metaverse’i oluşturan müzikleri, nesneleri, karakterleri ve animasyonları güçlendirmek adına özel olarak tasarlanmış kapsamlı bir dizi “özel AI içerik oluşturma araçları paketini” içeriyor. Yapılan açıklamalara göre bu yeni şirket, birçok farklı şirketle de büyüme amacıyla ortaklıklar kurdu.

Türklerin Popüler Altcoin'inden Yapay Zeka Hamlesi!

Bu ortaklıklar arasında, FIFA, Mastercard, Death Row Records, Snoop Dogg ve Keanu Reeves gibi birçok çeşitli kurum ve kişiler olduğu görülüyor. Daha önce de Ripple ile ortaklık kuran bu dev şirket, bu yeni yatırımla beraber uzmanlara göre iyi yerlere gelebilir. Hatırlayacağınız üzere son işbirliklerinde Futureverse ürünü The Root Network, XRPL ile entegre edilmişti. Bu yüzden birçok yatırımcı bu projeden ümitli gözüküyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple Bu Yapay Zeka-Metaverse Şirketine Yatırım Yaptı!