Mastercard Kripto Paralarla Ortaklık Açıkladı! İşte Detaylar...
Mastercard Kripto Paralarla Ortaklık Açıkladı! İşte Detaylar...

Mastercard Kripto Paralarla Ortaklık Açıkladı! İşte Detaylar…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mastercard ve Paxos, geleneksel finans için kripto para ticaretini geliştirebilmek adına güçlerini birleştireceklerini açıkladı. Güvenilir kart düzenleyici, kurumların özellikle aradığı bir dizi güvenlik özelliğini geliştirdiğini belirtti. Mastercard’ın baş dijital sorumlusu, tüm bunların bir bütün olarak endüstri adına olumlu bir gelecek yaratacağını tahmin ediyor.

Mastercard, Paxos ile bankalara kripto para ticareti imkanı sunacak

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ödeme devi Mastercard, gerekli fiat para birimleriyle yapılan işlemleri sağlayarak geleneksel finans kurumlarının kripto para birimlerine girmesine yardımcı olma konusunda teklifte bulunuyor. Proje, Paxos ile ortak bir girişim olup, Mastercard köprü olarak destek sunmaktadır. Mastercard, kurumsal benimseyenler söz konusu olduğunda kripto para birimlerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan ikisi olan düzenleyici uyumluluk ve güvenliğini ele alacağını belirtiyor.

Mastercard’ın, kurumsal alanlarda kripto benimsenmesini hızlandırmayı amaçladığı bildiriliyor. Mastercard’ın ortağı Paxos, PayPal tarafından kullanılan kripto ticaret platformu olarak şimdiden isim yaptı. Artık şirket, Mastercard ile olan ortaklığı sayesinde bankalarla daha fazla ilerleme kaydedebilecek duruma geldiği aktarıldı. Mastercard, kendi adına, güçlü bir kripto savunucusu olarak ortaya çıkıyor. Kartı veren kuruluş, kripto güvenliğini artırmak adına AI teknolojisi de dahil olmak üzere çeşitli araçlara öncülük etmektedir. Mastercard’ın baş dijital sorumlusu Jorn Lambert’e göre, güvenlik kurumların teknolojiyi benimsemeye karar verip vermemelerinde önemli rol oynayan faktörlerden biri olarak değerlendiriliyor. Lambert, 17 Ekim günü CNBC’de gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Dışarıda bununla gerçekten ilgilenen ve kriptonun ilgisini çeken çok sayıda tüketici bulunuyor. Ancak, bu hizmetler finansal kurumları tarafından sunulsaydı çok daha fazla güvende hissedeceklerdi. Bu durum hala bazı insanlar adına biraz korkutucu geliyor.

Lambert: Kripto kışı o kadar kötü değil

Mastercard, katılımlarının bankaların sahip olabileceği kalıcı korkuları yatıştırmaya yardımcı olacağı düşüncesinde. CNBC’de Mastercard’ın baş dijital görevlisi, son kripto kışının benimsemeyi yavaşlatıp yavaşlatmadığı konusunda sorular yöneltildi, ancak Lambert bu fikri reddediyor. Jorn Lambert, daha geniş endüstride konusunda çok iyimser olduğunu söylüyor. Sözlerine devam ediyor:

Biraz kripto kışının sonunun habercisi olduğunu düşünmek dar görüşlülük olur. Bunu görmüyoruz, düzenlemeler geldikçe, kripto para platformları için daha yüksek derecede güvenlik olacaktır ve önümüzdeki yıllarda mevcut sorunların çoğunun çözüldüğünü hep beraber göreceğiz.

Mastercard’ın gördüğü gibi, Lambert’e göre, endüstri şuanda gerçekten ana akım haline gelmenin zirvesinde iken, kripto para birimlerinin uzun vadeli stratejisinin merkezi bir planını oluşturacağı düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Mastercard Kripto Paralarla Ortaklık Açıkladı! İşte Detaylar…