Ripple a (XRP) Bir Darbe de Ödeme Devi MoneyGram dan Geldi

0 1

Para transferi devi MoneyGram Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal mücadelenin ardından Ripple ile ortaklık anlaşmasını askıya alıyor.

MoneyGram 22 Şubat 2021 Pazartesi günü yayınlanan dördüncü çeyreğinde ve 2020 tam yıl finansal sonuçlarında anlaşmanın askıya alınması haberini açıkladı. Şirket 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin görünümünün bir parçası olarak şunları söyledi:

Ayrıca şirket ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda sağlamayı planlamıyor. SEC ile devam eden davalarına ilişkin belirsizlik nedeniyle şirket Ripple platformunda ticareti askıya aldı. Şirket 2020nin ilk çeyreğinde Ripple pazar geliştirme ücretlerinden 121 milyon dolarlık net gider avantajı elde etti. ”

Ripple’ın milyonlarca dolar ödediği bu ortaklığın sonlanması ödeme ve blockchain devi için büyük bir şok yaratabilir.

Ripple ekibi ise hiç gecikmeden bu gelişmeye yanıt verdi. RippleNet genel müdürü Asheesh Birla Ripple ve MoneyGram ortaklığının devam etmesini beklediklerini vurguladı.

MoneyGram ve blockchain şirketi Ripple Haziran 2019da iki yıllık bir ortaklık anlaşması yaptı. Bu anlaşma MoneyGramın sınır ötesi ödemeler için XRP tokenını kullanmasını içeriyordu.

Ripple ayrıca anlaşma süresi boyunca sermaye için 50 milyon dolar sağlamayı kabul etti.

Bu arada MoneyGram SECin davasından kısa bir süre sonra bir açıklamada bulunarak Rippleın isteğe bağlı likidite (ODL) çözümünü veya RippleNeti “tüketici fonlarının doğrudan transferleri için  dijital veya başka türlü” kullanmadığını belirtti.

Ripple (XRP) Gün Geçtikçe Kan Kaybediyor

Küresel para transferi devi kendisini SEC ve Ripple arasında devam eden yasal savaştan uzaklaştıran en son şirket oldu.

Coinbase gibi çeşitli ABD merkezli kripto para birimi borsaları XRP tokenini platformlarından ya askıya aldı ya da kaldırdı. Ayrıca Grayscale ve Bitwise gibi ABD yatırım firmaları dava heyecanının ortasında XRP varlıklarını tasfiye etti.

Ayrıca dün gerçekleşen  ön duruşma konferansından birkaç gün önce her iki taraf da uzlaşma müzakerelerinin söz konusu olmadığını belirten ortak bir mektup yayınladı.

Haberlerin ardından XRPnin fiyatı bir darbe daha aldı. Bugün XRP yüzde 15lik bir düşüş yaşadı. Bu son birkaç günde gerçekleşen pazar genelindeki geri çekilme ile de ilişkilendirilebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku