Reuters ın Bitcoin in yükseliş manşeti ölümsüz hale geldi

0 3

 Dünyanın en eski Bitcoin (BTC) madencilik havuzu olan Slush Pool Reutersın akıllara kazınan manşetini Bitcoinin 659678 numaralığı bloğunda ölümsüzleştirdi.

 “Dolar ABD’nin teşvik umutlarıyla birlikte çakılırken Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.”

 Yukarıda bahsi geçen başlık Bitcoin topluluğunda çok sembolik bir öneme sahip. Çünkü tek bir cümleyle aslında kripto para destekçilerinin yıllardır anlatmaya çalıştığı şey anlatılmaktadır. Aslında söz konusu başlık Amerika Birleşik Devletleri Kongresi tarafından tartışılan yeni bir Covid-19 yardım tasarısı haberi için atılmıştı.

 Bitcoin destekçileri uzun süredir bankalara yapılan ödemelerin ve ekonomik teşvik paketlerinin arkasındaki mantığı sorguluyor. Tartışmaların ilk başlangıcı Nisan 2020de Federal Rezervin ekonomiye 2.3 trilyon dolar pompalayacağını açıklamasının ardından gerçekleşti. Bu rakam kripto para topluluğu için bile büyük şaşkınlık yarattı ve o zamandan beri Bitcoin sadece değer kazanmakla yetinmedi aynı zamanda lider kripto para yeni bir tüm zamanlarının en yüksek seviyesini yazdırdı.

 Yukarıda bahsi geçen mesaj Bitcoinin günümüzdeki ve gelecekteki faydasını anlatmak için önemli bir rol oynuyor. Bitcoin bloklarına bu tarz ölümsüz yazıların bırakılması ise ilk değil.

 Bitcoinin anonim yaratıcısı Satoshi Nakamotoda benzer şekilde Nisan 2009da “genesis” bloğuna The Timesın efsane manşetini yazarak manşeti ölümsüzleştirmişti.

“Şansölye bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde”

 Bitcoin 1 Aralıkta tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 19 bin 892 dolar seviyesine ulaşırken ABD doları ise zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyor. Ancak Peter Schiff gibi bazı Bitcoin eleştirmenleri halen bu durumu göz ardı ediyor. ABD doları Ocak 2015ten bu yana ilk kez İsviçre frangı karşısındaki en düşük seviyeye ulaştı.

 Birçok popüler analist 2021 yılının ABD doları için en kötü yıl olacağını ve bu durumun en azından 2022 yılına kadar devam edeceğini belirtiyorlar. Fiat para birimlerinin yaşadığı kayıplar göz önüne alındığında kısa zaman içerisinde daha çok kişi Bitcoin ve toplu kripto para piyasasını benimseyecek.

 Bitcoin (BTC) haber yayına hazırlandığı sırada ile 19 bin 424 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku