Rapor da böyle dedi: Bakkt, Bitcoin in düşüşünde önemli bir faktör

0 0

Binance Araştırma Raporu: Bakkt Bitcoinin düşüşünde “önemli bir faktör” oldu

Lider kripto para birimi borsası Binance’in en yeni araştırması kurumsal ticaret platformu Bakkt’ın piyasaya sürülmesinin kısmen Bitcoin’in yüzde 20 oranında düşmesine neden olduğu teorisini destekliyor.

Piyasalara genel bakışının en son bölümünde borsanın analitik kolu olan Binance Research Bakktı geçen hafta Bitcoin’in fiyat düşüşünden hemen önce gerçekleşen ana etkinlik olarak seçti.

Bakkt Bitcoin vadeli işlemlerini 23 Eylülde büyük çapta işlem görmeye başladı. Üç gün sonra BTC / USD 10 bin dolardan 8 bin dolara düştü.

Binance Research özet olarak şu ifadelere yer veriyor:

“Bakkt birçok kurumsal kripto gözlemcisi tarafından büyük kurumsal akışları kripto-para birimi ve dijital varlık piyasalarına getirmek için ek bir ana kanal olarak gördü. Gelecekte yine de CME vadeli işlemlerinin durgunluğunun başlaması ve daha sonraki miktarlarda toplanmasıyla gösterildiği gibi yine de bunu yapabilir. Kısa vadede gerçekleşmemiş olsa da Bakkt’ın hayal kırıklığı yaratan girişimi son fiyat düşüşüne katkıda bulunan bir faktör gibi görünüyor. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku