Rapor: 2022’de Kripto Para Piyasasında Bu Sektör Egemen Olacak!

121

Kripto para borsası devi Crypto.com, kripto piyasasını 2022 yılında nelerin olabileceğini incelediği bir araştırma yazısı yayınladı. Crypto.com sayfasında yayınlanan raporda, borsanın araştırma ekibi, 2022 yılında kripto piyasasının daha da fazla benimseneceğini belirtti.  

Kripto para kullanıcılarının sayısı 1 milyara ulaşacak

Dev borsa, 2022 yılı kripto para piyasası araştırmasında ilk olarak kullanıcı sayılarını inceledi. 2020 yılı uluslararası kripto kullanıcılarının sayısının 2022’nin sonunda 1 milyara ulaşacağını tahmin eden araştırma ekibi, konuyla ilgili şunları söyledi: 

Uluslar, halk tarafından kriptoya yönelik artan baskıyı artık görmezden gelemezler. Çoğu durumda kripto  endüstrisine karşı daha dostça bir duruş bekleyebiliriz. Gelişmiş ülkelerin kripto varlıkları için net yasal ve vergi çerçeveleri tasarlamasını bekliyoruz. Buna paralel olarak, yüksek oranda enflasyonla savaşan ekonomik sıkıntılar ve değer kaybeden para birimleriyle karşı karşıya olan birçok ülke, El Salvador örneğini izleyerek kripto para birimlerini yasal finans aracı olarak kabul edebilir.”

Crypto.com’un araştırma ekibi kullanıcı sayılarını incelemelerinin ardından,  kripto para projelerinin, geleneksel finans portföylerinde temel bir unsur haline geleceğini tahmin ettiklerini şu sözlerle açıkladı: 

Kriptolar, yatırım portföyleri için alternatif finans sınıfında demirbaş olarak yerlerini alacak. Bu yıl piyasaya sürülen ilk kripto para ETF’leri, kapasitelerinin ötesinde taleple karşılanması, ana akım finans endüstrisindeki daha fazla kripto enstrümanının yakında izleyeceğini gösteriyor. Bitcoin ve Ethereum spot ETF’leri (borsada işlem gören fonlar) bu yılın başlarında onay aldı. Morgan Stanley, Citi, Goldman Sachs, JP Morgan, E&Y, Bank of America ve Credit Suisse gibi bankalar ve finans kuruluşları, ödemelerden transferlere ve yatırımlara kadar kripto para birimlerini ana hizmetlerine entegre etmek için kripto borsalarıyla ortaklıklar yapmanın yollarını arıyor.” 

Nft ve Metaverse projeler, sektöre egemen olacak 

Borsanın araştırma ekibi, kitlesel kripto para benimsemesinin, özellikle bir kripto sektörünün ön plana çıkmasıyla daha da hızlanmasını bekliyor: Ekibin ön plana çıkacağını, hatta sektöre egemen olacağını düşündüğü sektörler NFT’ler, blockchain oyunları ve metaverse. Ekip konu ile ilgili şunları belirtti: 

Metaverse 2021’de katlanarak büyüdü ve NFT’ler, oyunlar ve online kimlikler aracılığıyla, online kültürde evrimin yolunu açtı.  Metaverse’nin, kripto alanına toplu dönüşüm için ana araçlardan biri olacağını tahmin ediyoruz.  NFT koleksiyonları yüksek ilgi görüyor, NFT profil resimleri, alan olgunlaştıkça metaverse ve gerçek dünya arasında bir basamak taşı olarak görülüyor.

 Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, şirketler ve birçok teknoloji devli, Metaverse projelerine yatırım yaptılar ve bu yatırımlar giderek büyüyor.Metaverse’i, temel seviyede birçok bilim kurgu filminde gördüğümüz gerçeklikten kaçış sağlayan ‘sanal bir dünya’ olarak nitelendirilebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku