Ransomware saldırılarına karşı mücadelede galibiyet

Abone Ol
Ransomware saldırılarına karşı mücadelede galibiyet
Gökçe Hürata
 • 28 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Europol tarafından fidye yazılımı saldırılarıyla mücadele etmek için başlatılan bir girişim olan No More şifre çözme aracı deposu, 2016'dan bu yana fidye taleplerinde 632 milyon dolar tasarruf etti.

  Europol tarafından yayınlanan duyuruya göre, dördüncü yılını kutlayan No More, 163 ortaktan oluşan bir araç derlemesi sayesinde 188 ülkeden 4.2 milyondan fazla ziyaretçiyi biraraya getirdi.

  Girişimin web sitesinde, 140 farklı fidye yazılımını kapsayan 100 çeşit araç listeleniyor.

  Şu ana kadar 54 araca katkıda bulunan kötü amaçlı yazılım laboratuvarı Emsisoft, projeye en büyük katkıyı gösteren isim oldu.

  Emsisoft tehdit analisti Brett Callow, projenin çok sayıda insanın fidye ödemek zorunda kalmadan verilerini korumasına yardımcı olduğunu ve bu sayede siber suç işleyenlerin daha az paraya sahip olduğunu belirtiyor:

  "Proje, insanların kalıcı olarak kaybolacak verilerini kurtarıyor. Düğün fotoğrafları ve bebeklerin ilk adımlarının videoları gibi özel anların kaybı, insanlar için yürek burkan bir olaydır ve bunları geri almalarına yardımcı olmak, No More Ransom'un yaptıklarının önemli bir parçasını oluşturur.”

  12 Mayıs'ta uluslararası suçla mücadele örgütü Interpol, siber güvenlik firması Kaspersky ile “Anti-Ransomware Day” adlı bir kampanya başlatmak için güçlerini birleştirdi. Tarih, kayıttaki en önemli ransomware saldırısının üçüncü yıldönümünde, WannaCry'de belirlendi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Europol ile ilgili her şey

  Ransomware saldırılarına karşı mücadelede galibiyet

  Ransomware saldırılarına karşı mücadelede galibiyet

  Europol tarafından fidye yazılımı saldırılarıyla mücadele etmek için başlatılan bir girişim olan No More şifre çözme aracı deposu, 2016'dan bu yana fidye taleplerinde 632 milyon dolar ...

  • 28 Temmuz 2020
  Popüler Bitcoin cüzdanını denetledi… Sonuç iyi değil…

  Popüler Bitcoin cüzdanını denetledi… Sonuç iyi değil…

  Avrupa Birliği güvenlik ajansı Europol, bir Bitcoin gizlilik aracı olan Wasabi Wallet'ı incelemeye aldı. CoinDesk’in bildirdiğine göre, teşkilatın Avrupa Sibersuçlar Merkezi’nden (EC...

  • 05 Haziran 2020
  Europol, 27 Milyon Dolarlık Bitcoin Hırsızlığının Arkasındaki Altı Kişiyi Tutukladı

  Europol, 27 Milyon Dolarlık Bitcoin Hırsızlığının Arkasındaki Altı Kişiyi Tutukladı

  Europol, İngiltere’nin Güney Batı Bölgesel Siber Suçlar Birimi, Hollanda polisi, Eurojust ve İngiltere’nin Ulusal Suç Ajansı (NCA) ile birlikte, 27 milyon dolardan fazla kripto para birimi...

  • 26 Haziran 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.