Ralli sırası Bitcoin Cash te mi?

0 0

Bitcoin Cash (BCH) son 24 saatte yüzde 20’nin üzerinde bir değer artışı yaşadı. Bu değer artışı piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimini 400 dolar seviyesinin üzerine atmaya yetti. Bu noktadan gelen hafif kar satışları Bitcoin Cash’i tekrar 400 dolar seviyesinin hemen altına itti. Ancak bu düşüşe rağmen son bir haftalık değer artışı yüzde 50 civarlarında oldu. Bir diğer önemli not ise test edilen bu seviyenin son altı ayın en yüksek noktası olması.

Peki neden yükseldi?

Aslında bunu sos yal medyaya bağlayanların sayısı hiçte az değil. Bu görüşü savunanlara göre Bitcoin Cash’e sosyal medyada oluşan ilginin artması yükselişte önemli etken. Hatta bunun rakamlara dökenler de var. Bunlardan biri de Dijital analiz sitesi TheTIE.io… Siteye göre son dönemde sosyal medya kullanıcılarının altcoin’lere olan ilgisi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

TheTIE.io kurucu ortağı Joshua Frank Forbes’a yaptığı açıklamada “BCH BSV ETC ve DASH’da geçen yazdan bu yanaki en yüksek tweet hacimlerine ulaşıldı. Örneğin Bitcoin Cash 13 Ocak’ta Aralık 2018’den bu yana ikinci kez 2.000 tweet’i aştı.” dedi.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku