Ralli ile Beraber Bu Memecoin Güç Gösterdi: Fiyatı Patladı!

Ralli ile Beraber Bu Memecoin Güç Gösterdi: Fiyatı Patladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasasını geçtiğimiz aylarda sallayan memecoin PEPE uzun bir süredir sessizlikteydi. Son 24 saatlik süreç içerisinde sessizliğini bozan popüler memecoin, yüzde 40’ın üzerinde değer kazanarak yatırımcılarını şaşırttı. Bununla beraber son 24 saatlik süreçte en iyi performansa sahip kripto olmayı da başarması, diğer memecoin’lere gözdağı verdi! İşte detaylar…

PEPE yüzde 40’ın üzerinde yükseldi! Neden?

Bildiğiniz üzere lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz saatlerden bu yana yükselişe geçerek 30 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Birçok yatırımcının kritik seviyelerde takip ettiği kripto para ile beraber birçok proje de değer kazandı. Özellikle küresel kripto para piyasasının değeri 1.23 trilyon dolar seviyelerine kadar yükselişe geçti. Bu durum, uzmanlara göre yatırımcılar için son derece iyi ve olumlu bir durum olarak aktarılıyor. Bununla beraber Nisan ortasında piyasaya sürülen ve hızla bir sansasyona dönüşen bir memecoin olan Pepe Coin (PEPE), son 24 saatte yüzde 40’ın üzerinde fırladı. Hatırlayacağınız üzere PEPE, birkaç ay önce kripto sektöründeki en iyi performans gösterenlerden biriydi.

Bir diğer yandan popüler memecoin’in fiyatını yükselten faktörlerden biri de Gemini’nin Twitter üzerinden yaptığı bu paylaşım olabilir. Gemini tarafından gelen gizemli tweet ile beraber popüler memecoin PEPE fiyatı da yükselişe geçti.

Aktarılan kısa video ile beraber birçok yatırımcının ilgisi çekilirken, klip ayrıca ayı piyasasının sonu hakkında ipuçları vererek Bitcoin’in (BTC) ABD Merkez Bankası tarafından başlatılan fiat para birimlerinin toplu basımı gibi sorunlardan sonra nasıl galip geldiğini gösteriyor. PEPE’nin fiyat patlamasının bir diğer nedeni de genel kripto piyasasındaki iyimserliğin geri dönmesi olabilir. Bildiğiniz üzere BTC ve çoğu altcoin, BlackRock’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin Spot ETF çıkarma planlarının ardından son birkaç gün içinde büyük kazançlar elde etti. Bununla beraber dünyanın en büyük ekonomisindeki düzenleyici belirsizliğe rağmen, Invesco ve WisdomTree de dahil olmak üzere diğer birçok finans devi kısa bir süre sonra bu örneği takip etti ve Bitcoin ETF başvurularında bulundular.

Diğer memecoin projeleri de yükselişe geçti

Bir diğer yandan PEPE’nin dikkat çeken tek memecoin olmadığını belirtmekte fayda var. Geçtiğimiz 24 saatlik sürecin lideri olmayı başaran PEPE, anlık olarak yüzde 40.6 ile 0.00000150 dolardan işlem görüyor. Bununla beraber Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi rakipler de yeşil renkte. Son 24 saatlik süreç içerisinde PEPE yüzde 40 değer kazanırken, Dogecoin (DOGE) yüzde 6.6 ile 0.068394 dolardan, Shiba Inu (SHIB) yüzde 13.7 ile 0.00000837 dolardan, FLOKI ise yüzde 14 ile 0.00002654 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ralli ile Beraber Bu Memecoin Güç Gösterdi: Fiyatı Patladı!