Quadriga nın hayatını kaybeden kurucusu dolandırıcılık yaptı

0 0

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Vancouver merkezli kripto borsasının bir sahtekarlık olduğunu söylüyor.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) kripto borsası Quadriganın 2018 yılında Hindistandaki balayında vefat eden geç kurucusu Gerald Cotten tarafından işlenen sahtekarlık nedeniyle çöktüğünü iddia ediyor.

CBC Kanada tarafından açıklanan 11 Haziranda yayınlanan raporda Cottenin takma adlar altında birkaç hesap açtığını ve kendisini “kurgusal para birimi” ile kredilendirdiğini söyledi. Bu para birimini Vancouver merkezli kripto borsasının müşterileriyle takas etti.

Vefat eden Quadriga kurucusu kripto varlıklarının fiyatı düştüğünde müşterisinin para çekme taleplerini karşılayamadı. Daha sonra diğer Quadriga müşterilerinin fonlarını kullanarak talebi kapsayan bir Ponzi şeması oluşturdu.

OSC tarafından ayrıntılı olarak açıklandığı gibi organizasyon Cottenin hileli ticaretine kaybettiği 169 milyon dolarlık müşterinin yaklaşık 115 milyon dolarını bağladı ve bu da milyoner yaşam tarzını finanse etmesine yardımcı oldu .

Cottenin ölümü nedeniyle OSC Quadrigaya karşı yasal işlem başlatmayacağını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku