Popüler Analistin Aralık Ayı İçin Bitcoin (BTC) Tahmini Şaşırttı!

581
Önde gelen kripto para stratejisti ve trader, Bitcoin (BTC)’in 2017’deki ralliye benzer bir fiyat hareketi sergilediğini belirterek, yıl sonu için fiyat  tahminini açıkladı.

 

Yıl sonu fiyat tahmini: 180 bin dolar

Kripto para analisti TechDev, 107.500 takipçisine, Bitcoin (BTC)’in mevcut fiyat hareketinin, birkaç ay içinde 4 bin doların altından 20 bin dolara yükseldiği 2017’deki boğa döngüsüne çok benzediğini söylüyor. 2017’deki fraktala atıfta bulunan analist, iki grafik arasındaki teknik analizin benzerlikler gösterdiğini vurguladı.  Analistin paylaştığı grafiğe göre Bitcoin, 2017 boğa döngüsünün ayak izlerini takip etmeye devam ederse 2021’in sonunda 180 bin doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

 

Günlük grafiğe daha yakından bakıldığında TechDev, fiyat ve zamanlama açısından iki döngü arasında daha fazla benzerlik olduğuna dikkat çekiyor. Trader, Bitcoin’in Temmuz 2017 ile Ekim 2017 arasında 1.750 dolardan 6. bin dolara kadar olan ralli sırasında sürdürdüğü aynı Fibonacci seviyelerinde daha yüksek ve daha düşük seviyelere ulaştığını söylüyor. Son BTC günlük fiyat hareketindeki benzerliklerin tahmini için somut delil oluşturfuğunu belirten analist haftalık grafik üzerinden de analiz yaptı.

 

Bitcoin (BTC)’in piyasa değeri 2022’nin başlarında 11 trilyon dolara çıkabilir!

TechDev, iki döngü arasındaki benzerliğin haftalık grafikte de görülebileceğini vurguluyor. Bitcoin’in şu anda Ekim 2017 performansına çok benzediğini belirttiği üç haftalık güçlü bir ralliden sonra tereddüt ediyor gibi göründüğünü belirtiyor. TechDev, Bitcoin 2017 boğa döngüsünü izlemeye devam ederse, BTC’nin piyasa değerinin 2022’nin başlarında 11 trilyon dolara kadar çıkabileceğini söylüyor.

 

 

CoinMarketCap’e göre Bitcoin şu anda 1,18 trilyon dolarlık piyasa değeriyle 63.050 dolardan işlem görüyor. Son zamanda Fundstrat ve Decentrader tarafından yayınlanan raporlara göre, Bitcoin için sıradaki hedef 72 bin ve 90 bin dolar seviyeleri. SSektörün nihai hedefi is lider kripto para biriminin sene sonunda 100 bin dolara ulaşması. Bitcoin ETF’lerinin onaylanması piyasaya hareketlilik getirirken, kurumsal yatırımın artması da lider kripto para Bitcoin için katalizör görevi görecek. BTC emin adınlarla hedefine ilerlemeye devam ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku