Pompliano servetinin% 50 sini Bitcoinde tutuyor

0 0

Amerikalı yatırımcı ve Morgan Creek Digital Assetsin kurucu ortağı Anthony Pompliano kişisel yatırım stratejisini ve fiat para birimine yönelik düşüncelerini açıkladı.

Servetinin% 50sini lider dijital para bitcoinine (BTC) sokmanın bir risk olup olmadığı sorusuna Pompliano riskin her birey için göreceli olduğunu söyleyerek karşılık verdi ve ekledi; Bana göre servetinizin hepsini itibari parada tutmak berbat bir düşünce. Değil mi? Çünkü paranızı tuttuğunuz  itibari para birden değer kaybedecek olursa çok büyük bir sıkıntıya girersiniz.”

Pompliano daha fazla çeşitliliğe ihtiyaç duyulduğunu vurguladı; ve bize fiat bir para biriminden dijital para birimine ne kadar geçmesi gerektiği sorusunu bırakıyor. Pomplianoya göre Bitcoin en güvenli bilgi işlem ağına sahip.

Elbetteki en güçlü orduyu elinde tutan olan ülke her zaman küresel rezerv para birimini de kontrol eder. Fakat geçmişte küresel para birimini elinde tutmak için gereken şeyler -askeri ve ekonomik güç gibi- artık o kadar güçlü değiller. Bana göre en güçlü savunmalara sahip olan ülkenin veya para sisteminin güç sahibi olacağını düşünüyorum.”

Bu hafta başlarında Pompliano 2021 sonunda bitcoinin 100.000 $ a çıkacağını öngörerek öngörüsünün arkasındaki temel ilkenin yenilikçi dijital varlık sınıfı için geçerli olan klasik arz-talep ekonomisi olduğunu açıklamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku