Polkadot Kurucusundan Ethereum’a Ağır Eleştiriler! İşte Detaylar!

878
Ethereum katili Polkadot (DOT), parachain müzayedesinin başarıyla tamamlanmasının ardından piyasada daha da iddialı hale geldi. Eklenen işlevsellik ile altcoin, Ethereum’a meydan okumaya hazır.

 

 ”Ethereum’un Bitcoin’den farkı yok”

Polkadot (DOT)’un kurucusu Dr. Gavin Wood, ilk parachain müzayedesinin tamamlanmasının ardından ağın faydalarını övdü. Coindesk ile bir röportajda konuşan Wood, Polkadot’un yeni modelinin geliştiricilere Ethereum ve diğer rakip projelerin sisteminden farklı olarak ücretsiz bir yürütme modeli sunduğunu belirtti. Yöneticiye göre, Ethereum üzerine kurulu uygulamaların kullanıcıları ekonomik anlamda yıpranıyor. Wood, ETH’nin eksiklikleri ile ilgili olarak, ”bu kullanıcıların Ethereum‘a ve çoğu zaman Ethereum akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulmuş herhangi bir uygulamayı kullanmalarına izin veren başka bir token’a sahip olmaları gerekiyor.” ifadesini kullandı.

 

Popüler Analiste Göre Polkadot ve Bu Altcoin Rekor Seviyelere Ulaşacak

Polkadot parachain modeli altında, geliştiriciler, merkezi ekosistem tarafından güvence altına alınırken Polkadot ekosisteminde çalışmak için katman-1 Blockchain’lerini oluşturabilirler. Wood’a göre, bu parachainler esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajlarına sahiptir. Temelde birlikte çalışabilirlik ile Wood, parachain’lerin Blockchain teknolojilerinin geleceğinde ayrılmaz bir rol oynayacağına inanıyor. Kullanıcılar sadece parachain slot’larından birini kiralarlar ve Polkadot’un yerel tokeni DOT’u satın almaları ve hatta hakkında bilgi edinmeleri gerekmez. Yönetici, röportajda, görünüşte yenilikçi doğasına rağmen Ethereum’un Bitcoin’den farklı olmadığını belirtti .

Acala,  ilk Polkadot parachain açık artırmasını kazandı! DOT, güç kazanıyor!

İlk parachain müzayedesinin başarıyla tamamlanmasının ardından Polkadot, kripto para piyasalarının olumsuz havasına meydan okuyarak 41.28 dolardan işlem görüyor. Açık artırmanın hemen ardından işlem hacmi, son güne göre yüzde 28.68 artışla 2.2 milyar doları aştı. 41 milyar dolarlık piyasa değeri, DOT ile diğer Ethereum katilleri arasındaki farkı kapattığı için altcoin’i  8. sıraya koyuyor.
Görsel: Altcoin Polkadot
 
 Polkadot (DOT) ağında faaliyet gösteren merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Acala, düzenlenen ilk Polkadot parachain açık artırmasını kazandı. Acala için 81 binden fazla kişinin 32 milyonun üzerinde DOT kilitlediği bildirildi. Bu miktar, mevcut fiyatlarla yaklaşık olarak 1 milyar 300 milyon dolara denk geliyor.. Pek çok yetenekli ekip, 17 Aralık’ta piyasaya sürülecek ilk beş proje arasında yer almak için yarışıyor ve bu Polkadot’un gücünü ortaya koyuyor Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz. 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku