Bu Altcoin SHIB’i Tahtından Etti! Hedefinde DOGE Var !

1.327
Bugün kripto para sıralamasında, çarpıcı bir değişiklik oldu. Son 24 saatte yüzde 20 fiyat artışı kaydeden Avalanche ( AVAX), Shiba Inu’yu (SHIB) geride bırakarak 11’inci sıraya yerleştı. Altcoin, yükselişini sürdürüyor.

Avalanche, Deloitte ile yaptığı ortaklık sonrasında devasa artış kaydetti

SHIB’nin 25 milyar dolarlık piyasa değerine karşın, AVAX piyasa değerini 27 milyar doların üzerine çıkardı. Avalanche Blockchain’in geliştiricileri, Ava Labs’ın muhasebe firması Deloitte ile ortaklık kurduklarını duyurmasının ardından, altcoin devasa bir ralli gerçekleştirdi. Duyuru, Salı günü Avalanche’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer tarafından yapıldı. Sirer, ortaklığın Avalanche ekosistemini kullanarak daha verimli  platformları oluşturmayı hedefleyeceğini açıkladı.

Yapılan anlaşma, Avalanche’ın benimsenmesi için oldukça önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor. Twitter’da “CryyptoSeq” olarak bilinen analsite göre, Fortune 500 şirketlerinden Deloitte’nin ortaklık için Avalanche’ı seçmesi, altcoin için parlak bir geleceğe işaret ediyor. AVAX, son 7 gün içinde yüzde 31.8 artarak, kızıla bürünen genel kripto piyasasına meydan okuyor. An itibariyle, AVAX yaklaşık yüzde 16 artışla, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 127 dolardan işlem görüyor. Ayrıca AVAX/BTC fiyat endeksinde tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.00214’e ulaştı. Karşılaştırıldığında, diğer en iyi kripto para birimleri son yedi gün içinde yüzde 9 ila yüzde 10 arasında düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Solana (SOL) büyük kayıplar yaşadı.

 

Avalanche genç ve umut vaat eden bir proje: altcoin fiyatının artması bekleniyor

SHIB ile rekabet oldukça çekişmeli geçeceğe benziyor. Meme tabanlı altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı Ekim ayında AVAX’ı geride bırakmıştı. Ekim ayında SHIB, Dogecoin (DOGE) ve Terra’yı (LUNA) geride bıraktı. SHIB ilk 10’daki yerini tekrar DOGE‘ye kaptırırken, son zamanlarda kötü bir performans sergilediği için AVAX’ın SHIB’yi geçmesi şaşırtıcı değil. SHIB şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 40 geride.

Avalanche ve Shiba Inu, nispeten genç ekosistemler olma benzerliğini paylaşırken, her ikisi de bir yıldan biraz daha fazla bir zaman önce ortaya çıktı, AVAX , kullanım alanı ve birçok yönden daha ciddi bir Blockchain ağı olarak tanımlanabilir. Yaklaşık 24 ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana, Avalanche ekosistemi katlanarak büyüyor. Blockchain şu anda üzerine inşa edilmiş 350’den fazla projeye sahip ve daha fazlası gelecek. Bu da altcoin fiyatını tetikliyor. Bu, Avalanche’ın Ethereum’un önde gelen akıllı sözleşmeler platformu olarak hakimiyeti için güçlü rakiplerden biri olarak ilan edilmesini sağladı. Daha genç bir Blockchain olan Avalanche, Ethereum’dan daha ölçeklenebilir, daha hızlı ve daha ucuz olma avantajına sahiptir. Daha fazka altcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku