polkadot dot

Polkadot Fiyat Tahmini: Hedef Rekor Seviyeler mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polkadot (DOT) fiyatı bir süredir önceden oluşturulmuş bir aralığın altında seyrediyor. Bir seviyenin altındaki son girişim, hızlı bir ralli ile sonuçlanabilecek bir dip dönüş oluşumuna yol açtı. Yatırımcılar, DOT’u indirimli olarak satın almak için bir pencere alabilirler.

Polkadot (DOT) fiyatı ivmeyi artırıyor

Polkadot fiyatı, 12 ve 16 Mayıs arasında yaklaşık yüzde 72 oranında ralli yaparak 6.85 dolar seviyelerinden 11.86 dolara uzanan bir aralık oluşturdu. Bu patlayıcı hareket, aylarca sürecek fiyat hareketi için zemin hazırladı. 12 Mayıs’tan bu yana DOT, iki kez düşük aralığın altına saptı ve 5,95 dolardan çift dip oluşturdu. Bu teknik oluşum yükseliş eğilimindeyken ve yüzde 82’lik bir artışla 11.86 dolara kadar çıkacağını tahmin etse de, yukarı yönlü yörüngenin düzensiz olması muhtemel.

polkadot dor

En belirgin senaryo, ilk yükseliş teyidi olacak olan 6,85 dolardan düşük aralığın üzerinde DOT çevirmesini içerecektir. Bu seviyenin ötesinde, Polkadot fiyatı, aralığın orta noktasını 9.35 dolarda yeniden test etmeye çalışabilir ve bu da 6.43 dolardan yüzde 45’lik bir kazanç anlamına gelir. Bahsedilen görünüm mantıklı olsa da, Bitcoin fiyatının herhangi bir yönlü önyargısı olmadığı ve bir aralık daralması geçirmesi pek olası değildir. Bu nedenle, yatırımcılar, 9.35 dolarlık bir yeniden ziyaretten önce stop-loss likiditesini toplamak için 5.95 dolarlık potansiyel bir süpürmeye açık olmalıdır.

Bu gelişme yükseliş senaryosunu geçersiz kılabilir

İşler Polkadot fiyatı için aranırken, Bitcoin fiyatındaki bir U dönüşü, DOT’taki mükemmel yükseliş kurulumunu mahvedebilir. Bu nedenle, yatırımcıların 5,95 dolar seviyesini yakından takip etmeleri gerekiyor. Bu seviyenin altına yakın bir günlük mum çubuğu daha düşük bir dip oluşturacak ve çift dipli anlatıyı geçersiz kılacaktır. Bu gelişme aynı zamanda yükseliş senaryosunu geçersiz kılabilir ve potansiyel olarak Polkadot fiyatında 5.46 dolara bir çöküşü tetikleyebilir.

polkadot dot

Bununla birlikte, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Polkadot (DOT), bağlı olduğu bir merkez bulunmayan internet sitelerini, halka açık veya özel izne gerek duyulmayan ağları birbirine blockchain ile bağlayan ve tamamen merkeziyetsiz bir internet zinciri kurmayı amaçlamaktadır. Polkadot sisteminde üç amaca hizmet eden kripto para birimi DOT sistemin ilerleyişi ve devamlılığı için önemli bir yer tutmaktadır. DOT token ile Polkadot sisteminde yönetim hakkı tanınması, sistemin sağlıklı yürütülebilmesi için staking ve yapılan işlemlerde harcama olarak kullanılan bonding yöntemi. DOT 2017 yılında yapılan ICO ile piyasaya sürüldü. ICO sonrası piyasaya 10.000.000 DOT sürüldü. Daha sonra 2019 ve 2020 yılında tekrar piyasaya sürülen miktar ile 937.000.000 DOT olmuştur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Polkadot Fiyat Tahmini: Hedef Rekor Seviyeler mi?