Piyasadan 700 milyon Bitcoin silindi….

0 1

Dünya borsaları geçtiğimiz hafta oldukça kötü bir hafta geçirdi. Coronavirüs etkisi küresel pazarlarda büyük ölçüde hissedilirken korelasyonlu olmayan bir varlık olarak öne çıkan Bitcoin de benzer şekilde seyir gösterdi.

BİTCOİNDE SATIŞLAR BİRAZ DURULDU… PEKİ BUNDAN SONRA? TIKLAYIN

Önde gelen kripto para birimi geçtiğimiz hafta 10 bin dolardan 8 bin 400 dolara yüzde 16 kaybetti. Öte yandan BBCye göre 2008deki küresel ekonomik krizden bu yana en kötü hafta olan borsalardan 6 trilyon dolar silindi. Bu yaklaşık 700 milyon BTCye karşılık geliyor.

Şimdi yatırımcılar coronavirüs salgınının küresel durgunluğa neden olabileceğinden endişe ediyor. Küresel pazarlardaki son satış dalgası özellikle İtalyada coronavirüs vakaları ortaya çıkmaya başladığında ortaya çıktı. Avrupa ülkesinde vaka sayısı hızla artıyor. Son verileri göre coronovirüs sebebiyle Avrupa’da 21 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 900 kişi de de vaka tespit edildi.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku