Piyasa Kırmızıda: 2 Altcoin Balina İstilasında

983

Piyasa kırmızı bölgeye girerken büyük kripto yatırımcıları Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) biriktirmeye devam ediyor. WhaleStats platformu tarafından sağlanan verilere göre, altcoin Polygon’un MATIC’i ve Chainlink’in yerel token’ı LINK, diğer kripto para birimleriyle birlikte değer kaybederken, balinalar düşüşü satın alıyor.

2 milyon doların üzerinde MATIC ve LINK dipten satın alındı

WhaleStats kripto takipçisi, 3 Mart’ta fonlarının çoğunu Ethereum’da tutan iki büyük kripto yatırımcısının kripto para yatırımlarına daha fazla kripto eklediğini duyurdu: LINK ve MATIC. Bunlardan biri, ABD’li kurgu yazarı Patrick Rothfuss tarafından yazılan Kingkiller Chronicle üçlemesinin ana karakterinden adını alan Ethereum balinası “Kvothe”. WhaleStats ölçeğinde 300. sırada yer alan bu balina, 1.055.624 dolar değerinde 659.765 altcoin MATIC satın aldı.

İkinci en büyük satın alma ise isimsiz bir ETH balinası tarafından yapıldı. Bu balina ise WhaleStats verilerine göre 133. sırada yer alıyor. Altcoin Chainlink’te 1.247.893 dolar eşdeğeri: 84.431 LINK token’ı satın aldı.

Altcoin SHIB, ETH balinalarının yatırımlarında en üst sırada yer alıyor

WhaleStats tarafından yakın zamanda atılan bir tweete göre, altı saat önce, piyasa değerine göre ikinci en büyük meme kripto para birimi olan altcoin Shiba Inu (SHIB), en büyük 100 Ethereum sahibi tarafından en çok tercih edilen token haline geldi. Tweet, SHIB’in en sık işlem gören kripto para olduğunu, SHIB’in en büyük 10 kripto yatırımı listesinde, satın alınan ilk 10 kripto para arasında ve en sık kullanılan ilk 10 akıllı sözleşme arasında olduğunu söylüyor. Ancak şimdiye kadar SHIB yalnızca ilk 10 holding listesinde kalıyor. Ethereum’dan sonra üçüncü ve FTT’den sonra USD değeriyle ikinci sırada. Genel olarak, ETH balinaları şu anda 1.538.713.432 dolar değerinde altcoin Shiba Inu tutuyor. Bu yatırım tutarı portföylerinin yüzde 16,69’unu oluşturuyor. Bir gün öncesine kıyasla bu rakam yüzde 17,42’den hafif bir düşüş gösteriyor.

JUST IN: Görünüşe göre🐳 #SHIB $SHIB @Shibtoken’ı şimdi gerçekten seviyor 🚀

en çok işlem gören jeton
🚀 ilk 10 hodling’de
🚀 satın alınan ilk 10 jetonda 🚀 en büyük 100 #ETH balinası arasında
en çok kullanılan akıllı sözleşmelerde 🐳 #ShibArmy , Woof! Vay! Balina lider tablosu: https://t.co/VqAZn9zsRe pic.twitter.com/ldm7O4DjhY

— WhaleStats – BabyWhale ($BBW) (@WhaleStats) 4 Mart 2022

ETH yatırımcılarının diğer en büyük holdingleri arasında MATIC var. Şu anda kripto yatırımlarının yüzde 4,14’ü olan bu token’lardan toplam 382.180.962 doları elinde tutuyorlar. Ayrıca 3 Mart’ta büyük bir ETH yatırımcısı olan “Gimli”nin (ikonik fantastik roman “Yüzüklerin Efendisi”nden büyük bir cüce karakteri) muazzam miktarda SHIB’i yığdığı görülüyor. Şaşırtıcı bir şekilde bu altcoin yatırımı 442.637.867.858 token ve 11.561.701 dolar değerinde. Bu işlemden sonra, “Gimli’nin” SHIB varlıkları toplam 1 trilyon token’a yükseldi. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku