Piyasa Bunu Konuşuyor: Ripple Hinman Belgelerini Gizliyor!

Piyasa Bunu Konuşuyor: Ripple Hinman Belgelerini Gizliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC’in Ripple Labs davasındaki belgeleri mühürleme talebi, topluluktan eleştirilere yol açtı.

SEC, Ripple davasında belgeleri gizlemek istiyor

SEC, mahkemenin özet karar kararıyla ilgili olmadığını iddia etti. Bununla birlikte kötü şöhretli Hinman Speech belgelerinin mühürlenmesini talep etti. Özet Karar Belgesinin Mühürlenmesi Önergesi, 22 Aralık’ta YSK tarafından sunulmuştur. Başta Hinman Speech belgeleri olmak üzere çeşitli bilgi ve belgelerin mühürlenmesi talep edilmiştir. Hinman Konuşma belgeleri, eski SEC Corporation Finans Bölümü Direktörü William Hinman’ın Haziran 2018’de Yahoo Finance Tüm Piyasalar Zirvesi’nde yaptığı ve bildirildiğine göre Ethereum blok zincirinin yerel tokeni olan Ether’in bir menkul kıymet olmadığını belirttiği konuşmaya atıfta bulunmaktadır. Ripple, ABD düzenleyicisine karşı açtığı davada onlara yardımcı olacak hayati bir kanıt parçası olduğuna inanıyor. SEC misyonunun, Mahkeme’nin özet karar kararıyla “ilgisi olmayan” belgelere erişim “kamu hakkından” ağır bastığını söyledi. Ayrıca Hinman Konuşma Belgelerine yapılan tüm atıfların sanıkların belgelerinden “düzeltilmesini” talep etti.

SEC’in talebi, kripto topluluğunun eleştirilerine yol açtı. Bir kullanıcı, SEC başkanı Gary Gensler’in gizli bir gündemi olduğunu öne sürdü. Belge ayrıca, SEC’in uzman tanıkları ve beyanda bulunan XRP yatırımcıları ile ilgili bilgilerin yanı sıra SEC yetkilileri tarafından yapılan tartışma ve müzakereleri yansıtan dahili SEC belgelerinin de mühürlenmesini talep etti. Bu, Ripple Labs’ın 2 Aralık’ta SEC’e karşı nihai başvurusunu sunmasından yalnızca haftalar sonra gelmektedir. Yani iki yıllık hukuk savaşının yakında sona erebileceği konuşulmaktadır.

SEC’e karşı son başvuru yapılmıştı

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere SEC ve Ripple arasındaki iki yıllık savaş sona yaklaşmaktadır. Ripple, 2 Aralık’ta ABD düzenleyicisine karşı açtığı davada son başvurusunu yaptı. 2 Aralık’ta SEC ve Ripple, özet karar için birbirlerinin muhalefetine redakte edilen yanıtlar sundu. Ripple, önerge belgesinde 2013 ile 2020 yılları arasında XRP teklifinin bir “yatırım sözleşmesi” teklifi veya satışı olduğunu söyledi. Dolayısıyla SEC’in federal güvenlik yasaları uyarınca bir menkul kıymet olduğunu kanıtlayamadığını savundu. Ripple, “mahkemenin Davalının Önergesini kabul etmesi ve SEC’in Önergesini reddetmesi gerektiğini” belirterek belgeyi sonlandırdı.

Ripple

Ripple’ın genel hukuk müşaviri, Ripple’ın “son başvurusu” olduğunu belirterek mahkemeden lehinde karar “kabul etmesini” istedi. Ayrıca, Ripple’ın “tüm kripto endüstrisi adına” kurduğu savunmadan gurur duyduğunu belirterek, Ripple’ın “her zaman doğrudan mahkemeye oynadığını” ve SEC’de “yapamayacağını” söyleyerek ince bir hamle yaptığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasa Bunu Konuşuyor: Ripple Hinman Belgelerini Gizliyor!