Piyasa Bu Altcoin’i Konuşuyor: Alameda Söylentileri!

52

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, FTX’in ani çöküşü kripto para piyasalarındaki olumsuz etkisini sürdürüyor. Birçok kripto para birimi yaşanan olumsuzluklardan payını alırken, piyasaya çıktığı ilk günden beri Bitcoin (BTC) fiyatına sabit olan Wrapped Bitcoin (wBTC), ilk kez BTC fiyatına olan sabitini kaybetti. Ethereum blockchain’inde Bitcoin’i (BTC) temsil etmeyi amaçlayan bir altcoin projesi olan wBTC’nin sabitini kaybetmesinin ardından Alameda ile ilgili söylentiler yayılmaya başladı. İşte ayrıntılar…

Altcoin fiyatı ilk kez BTC fiyatına olan sabitini kaybetti

1 wBTC şu anda 0.99 Bitcoin değerindedir. Yani yaklaşık 200 dolar veya Bitcoin fiyatının yüzde 1’ine denk gelen küçük bir fark var. Bitcoin fiyatına sabitlenmesi için üretilen wBTC, Tether gibi çalışır. Kyber liderliğindeki bir konsorsiyum tarafından yönetilen bu tokenize dolar BTC ile takas edilebilir. Bu defi konsorsiyumuna yetkili yatırımcılar aracılığıyla BTC verebilir ve karşılığında wBTC alabilir, ya da tersini yapabilirsiniz. wBTC, BTC ağı dışındaki Bitcoin’leri temsil eder.  Ethereum ekosisteminde BTC kullanmak için onu temsil eden bir ERC-20 tokenı oluşturmak gerekir.  Wrapped Bitcoin bunu sağlar. Yani WBTC, Bitcoin’i temsil eden bir ERC-20 tokenıdır.

alameda

wBTC’nin 1 Bitcoin fiyatına olan sabitini kaybetmesinin arından Alameda Research ile ilgili söylentiler ortaya çıktı. Kripto para firması Alameda Research’ün sahibi olduğu BitGo’da bazı wBTC’lerin eksik olduğu iddia ediliyor. BitGo’nun wBTC emir defterine bakıldığında, BTC’lerin ağdaki toplam wBTC’den biraz daha fazla olduğu görülüyor. Ortaya çıkan bu sonuca göre, çwBTC miktarını desteklemek için daha fazla Bitcoin (BTC) var.

Alameda Research varlıklarını sattı mı?

BitGo yöneticilerinden biri olan Kia Mosayeri, iflas eden kripto para firması Alameda Research ile bağlantıları olduğu iddiaları reddederek, işlem akışındaki boşluklar için soğuk cüzdandaki varlıklara işaret etti.  Elon Musk’ın sahibi olduğu sosyal medya platformunda kendini teknik analist olarak adlandıran Duo Nine adlı kullanıcı, wBTC altcoin projesi ile ilgili bazı verileri paylaşmasının ardından Alameda söylentileri yükseldi. Duo Nine, Alameda’nın wBTC tuttuğunu açıkladı. Analist yaptığı paylaşımında şunları belirtti:

Toplam 72k WBTC , ikisi de iflas ettiği için Alameda yatırımcıları, diğer adıyla FTX kullanıcıları tarafından geri alınamaz!

Şu anda bu 72k BTC tam olarak kime ait? Onlar gerçek mi?

BitGo’nun wBTC emir defteri incelendiğinde, firma, 235.452’ye karşı 225.862 wBTC tuttuğunu belirtiyor. Yani rakamlar doğru ise,  BitGo’nun 10.000 BTC’yi fazla tuttuyor demektir. Eğer ilgili spekülasyonlar doğru çıkarsa, Alameda Research’ün varlıklarını satmış olması muhtemeldir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak trustnodes
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku