Peak Games Zynga ya 1.8 milyara satıldı

0 2

Yerli oyun firması Peak Games Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zyngaya rekor bir ücretle satıldı. Anlaşmaya göre Peak Zyngadan 1.8 milyar dolar alacak. Ayrıca bu satış sonrası Türkiyenin ilk Unicorn (milyar dolarlık girişim) firması olmayı da başardı.

Sidar Şahin taraından 2010 senesinde kurulan Peak Games için Zynga 900 milyon dolar nakit ve 900 milyon dolar hisse senedi verecek. Anlaşmanın ardından Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü şu açıklamayı yaptı; 10 yıl içinde global mobil oyun şirketlerinden birisini ülkemizde ortaya çıkardık. Bu bizim için çok gurur verici. Bu önemli imza ile Peak Türkiye tarihinin en değerli şirketlerinden bir tanesi olmuş oluyor. Bu anlaşma bize güzel insanların inandıkları şeyleri beraberce başarabileceklerini gösteriyor. Ülkemizin birçok bölgesinden gelip aynı amaç uğruna çalışan ekibimiz yaptığımız anlaşmanın en önemli kısmı. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku