PayPal’ın Bitcoin (BTC) Açıklaması Bitcoin’de Yeni Bir Yükselişi Başlattı

0 40

PayPal’ın kripto para ödeme hizmetlerini başlatacağını açıklamasının ardından, Bitcoin (BTC) fiyatı Londra oturumunun başlamasıyla birlikte yükselişe geçti.

Geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin saklama ve ticaret hizmetleri sunmaya başlayan ödeme devi PayPal, artık ABD’de dünya çapındaki milyonlarca tüccarına ödeme yapmak için kripto paraları kullanmaya başlayacak. Bu hizmet Bitcoin ie birlikte ayrıca Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) kullanıcılarını da ilgilendiriyor.

PayPal CEO’su Dan Schulman yaptığı açıklamada, PayPal cüzdanınızın içindeki kripto para birimlerini kredi kartı veya banka kartıyla aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz diye belirtti. Yapılan bu hamle ile birlikte PayPal, dijital para sektörüne giren en büyük finans devlerinden birisi haline geldi.

PayPal haberinin ortaya çıkmasının ardından lider kripto para Bitcoin, yüzde 2.5’tan fazla değer kazanarak, 59.300 dolar seviyesine kadar yükseldi. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum ise yüzde 1.25’in üzerinde artış ile 1.849 dolar seviyesine yükseldi. Litecoin ve Bitcoin Cash ise sırasıyla yüzde 1.97 ve yüzde 2.36 değer artışı yaşadı.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 59.379 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku