Pantera Capital CEO’sundan Heyecanlandıran Açıklama “Bitcoin Yeni Fiyat Aşamasına Girdi’’ 

100

Bitcoin (BTC), ABD’nin tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) yüzde 6,2’lik bir artış bildirmesinin hemen ardından, çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara yükselmişti. Bitcoin fiyatındaki artış, lider kripto para biriminin enflasyona karşı koruma işlevi gördüğü düşünüldüğünde, beklenen bir gelişmeydi.  Ancak Bitcoin’deki yükseliş kısa sürdü ve yüzde 10’luk bir düzeltme ile 64 bin dolara kadar geriledi. 

Pantera Capital CEO’su: Doların değeri düştü, Bitcoin yeni bir fiyat aşamasına girdi

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Bitcoin (BTC)’nin, ABD dolarının değeri düştükçe yeni bir fiyat aşamasına girdiğini söyledi. Morehead, yayınladığı yeni Blockchain raporunda enflasyonun son 30 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu ve konut satın alınabilirliğinin son 15 yılın en kötü seviyesinde olduğunu belirtti.
Morehead, ABD dolarının S&P 500, bakır, altın, şeker, kereste, yulaf, petrol ve BTC dahil olmak üzere farklı miktarlardaki sabit varlıklar karşısında tüm zamanların en düşük seviyesine düştüğünü belirtti ve en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC)’nin daha da yükselmeye hazır olduğunu savundu. Ceo sözlerine şunları ekledi:

Pantera’nın pandemi sonrası temel makro teması şuydu: Sınırsız para basımı, miktarı azaltılamayan şeylerin fiyatını artıracak. Piyasa, hükümetlerin çok tehlikeli bir deney yürüttüğü kağıt para yerine, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini seçiyor.

SEC 14 Kasım’da kararını verecek

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz ay SEC’in bir BTC ETF’sini onaylamasının ardından hızlı bir yükseliş yaşamıştı.14 Kasım’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sektöre ABD’deki ilk fiziksel destekli Bitcoin ETF’sinin onaylanması veya reddedilmesine ilişkin nihai kararını verecek. Yeni fonun onaylanması, mevcut vadeli işlemlere dayalı ETF’lere bağlı olan ek maliyetler ve sorunlar olmaksızın kurumsal yatırımcılar için kitlesel benimseme ve risk yaratma yolunda bir başka adım olacak.

 

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Amerikalı borsa komisyonu SEC, kontrol edemeyecekleri temel varlıklara sahip hiçbir ürünü onaylamayı düşünmüyor. Bitcoin’in merkezi olmayan yapısı nedeniyle komisyon şu anda BTC ticaretini doğrudan kontrol edemiyor ve  olası piyasa manipülasyonlarından koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku