OPEC, ‘blockchain’i tartışacak…

Abone Ol
OPEC, ‘blockchain’i tartışacak…
Onur Altan Tan
 • 31 Ağustos 2020
 • Yazar:

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü OPEC), Enerji ve Bilgi Teknolojileri Konulu İkinci Çalıştayı'nın 21 Eylül'de video konferans aracılığıyla yapılacağını duyurdu.

  Bu yılki etkinlikte, blockchain teknolojisinin konular yelpazesine yer alması dikkat çekti.

  Ancak, davet edilen petrol endüstrisi kodamanlarının kripto para biriminin enerji tüketim özelliklerini tartışması pek olası değil. OPEC genel sekreteri Mohammad Sanusi Barkindo'nun açıkladığı gibi, organizasyon, tedarik zinciri gibi unsurları düzene koymakla daha çok ilgileniyor. Barkindo yaptığı açıklamada "Enerji sektörü, özellikle petrol sektörü, çevresel kimlik bilgilerinin yanı sıra, faaliyetlerinin verimliliğini ve verimliliğini artırmak için en son teknolojileri kullanmaya ve geliştirmeye her zaman istekli olmuştur" dedi…

  Blockchain teknolojisi, sürekli büyüyen endüstri yelpazesine tedarik zinciri verimlilikleri getirdi. Kahve çekirdeklerinin izlenebilirliğinden, geri dönüşüm sektöründe şeffaflığa ve küresel nakliyede verimlilik kazanımlarına kadar.

  Görünüşe göre petrol endüstrisi, tedarik zinciri lojistiğinin blockchain ile yeniden şekillendirilmesi için bir sonraki sırada olabilir.

  Etkinlikte ele alınması planlanan diğer konular arasında mavi hidrojenin geleceği, enerji endüstrisinde dijitalleşme ve siber güvenlik yer alıyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Opec ile ilgili her şey

  OPEC, ‘blockchain’i tartışacak…

  OPEC, ‘blockchain’i tartışacak…

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü OPEC), Enerji ve Bilgi Teknolojileri Konulu İkinci Çalıştayı'nın 21 Eylül'de video konferans aracılığıyla yapılacağını duyurdu. Bu yılki etkin...

  • 31 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.