Önemli gelişme: Bitcoin ETF teklifi geri çekildi

0 0

Cboe BZX Borsası Salı günü VanEck / SolidX bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) önerisini geri çekti.

17 Eylül tarihli bir dosyalamaya göre VanEck SolidX Bitcoin Trustın hisselerini halka açık olarak listelemek için önerilen bir kural değişikliği nedeniyle 13 Eylülde geri çekildi. 

Teklifle ilgili bir karar zaten birkaç kez ertelendi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in ülkedeki ilk bitcoin ETFlerinden biri olabilecek olan ETF’yi onaylayıp onaylamamaya karar vermek için 18 Ekim’e kadar süresi bulunuyordu.

Haberler VanEck ve SolidXin Bitcoin Trust paylarını 144A Kuralı bir istisna kapsamında nitelikli kurumsal alıcılara sunmaya başlamasından birkaç hafta sonra geldi. Ürünün piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yaklaşık üç hafta içinde dört bitcoinlik bir sepet (yaklaşık 40.000 dolar değerinde) işlem gördü.
VanEck yakın zamanda planlarını değiştirdi gibi görünüyor.

4 Eylül’deki bir röportajda VanEck ETF ürününden sorumlu başkanı CoinDesk’e yaptığı açıklamada şirketin borsada işlem gören bir ürün izlemeye devam edeceğini açıkladı: “Piyasaya ve birçok yatırımcının düzenlenmiş bir ürün elde etmesi için daha iyi hizmet edebileceğine inancımız var. Bunun için sadece küçük bir adım attık. Şu anda sadece kurumlar için mevcut olacak.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku