Önce saldırıya uğradı, şimdi müşteri bilgileri çalındı

0 0

Kripto para borsası Coincheck bazı kullanıcıların kişisel bilgilerini açığa çıkarabilecek bir sorun yaşadığını açıkladı.

Yapılan açıklamada kullanıcıların e-postalarını ve kişisel bilgilerini sızdırmış olabilecek bir veri ihlali olduğu açıklandı.

ETHEREUM’DA BOĞALAR KONTROLÜ HALA ELDE TUTUYOR… TIKLAYIN

Açıklamaya göre yayınlanan bilgiler isim adres kaydı doğum tarihi telefon numarası kimlik selfiesini içeriyor. Hatanın 31 Mayıs ile 1 Haziran arasında e-posta sorguları yapan 200 müşteriyi etkilediği bildirildi.

Hata hakkında ayrıntılı bilgi veren Coincheck üçüncü bir tarafın alan adı kayıt bölümüne yetkisiz erişime sahip olduğunu ve böylece müşteri e-postalarına hileli erişim sağladığını açıkladı. Borsa ayrıca bu ihlal sonrasında alan adı tescil departmanının değiştirildiğini ve şu anda müşteri varlıkları üzerinde hiçbir etkisi olmadığını bildirdi.

Bu durumdan sonra borsa kripto transfer hizmetlerini durdurdu ancak alım satım para çekme ve mevduat işlemleri sorunsuz devam etti.

2018 yılında saldırıya uğradı ve iflas etti

Coincheck daha önce kripto para birimi tarihindeki en büyük saldırılardan biriydi ve Ocak 2018de borsadan yaklaşık 500 milyon dolarlık bir fon çalındı. Daha sonra Japonya merkezli bir broker olan Monex Group 33.5 milyon dolar karşılığında Coinchecki satın aldı. Bu alımdan sonra borsa lisanslı bir kurum haline gelmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku