OHİO VERGİ ÖDEMESİ İÇİN BİTCOİN KABUL EDEN İLK ABD EYALETİ OLDU

0 0

Wall Street Journal (WSJ) raporlarına göre ABDnin Ohio eyaleti vergi ödemesi olarak Bitcoini (BTC) kabul eden ilk devlet olmaya hazırlanıyor.

WSJnin yazdığı gibi bu hareket başlangıçta yalnızca işletmelere uygulanıyor ve teklifleri gelecekte bireysel vergi mükelleflerine uzatmayı planlıyor. Bu hafta başlayarak Ohio merkezli işletmeler tüm vergilerini lider kripto para biriminde ödemek için kayıt yaptırabilecekler. Ödemelerin kripto ödemeleri hizmeti BitPay yoluyla olabileceği bildirildi.WSJnin bildirdiği gibi kripto dostu hareket devlet Hazinedarı Josh Mandel tarafından başlatıldı

[Bitcoin] in meşru bir para birimi olarak görüyorum. ”

Seçilmiş bir devlet memuru olan Mandel gazetecilere yaptığı açıklamada ofisinin “yasama organı veya validen onay almadan” dijital parayı kabul edeceğine karar verebileceğini söyledi.Buna karşılık geçtiğimiz yıl içinde ABDye ait vergiler için kripto kabul etmeyi öneren çeşitli banknotlar başlatıldı ancak eyalet milletvekilleri nihai geçişlerini erteledi.

Daha önce yayınlanan bir röporda Arizona Temsilciler Meclisi vatandaşların vergi ödemelerini kripto para kullanarak kullanmalarına izin verecek bir vergi faturasını geçmişti ancak oylamayı takiben inisiyatif değişikliklerle doluydu.Şubat ayında ABDnin Gürcistan eyaletinde de kripto paraları devlet vergileri ve lisanslar için geçerli bir ödeme şekli olarak kabul etmek için bir yasa tasarısı başlatılmıştı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku