Ödeme Devi Mastercard CEO’su: Bitcoin (BTC) Hiç İlginç Değil

0 74

Bitcoin, bir dönem kendisini sert bir dille eleştirenlerin çoğunun kalbini kazanmaya başlamış durumda. Ancak Mastercard CEO’su Ajay Banga, lider kripto para birimi konusunda isteksizliğini sürdürüyor gibi görünüyor.

Banga geçtiğimiz günlerde Fortune’dan Alan Murray’e konuştu ve özellikle Bitcoin ile ilgilenmediğini, merkez bankası dijital para birimleri ve stablecoin’leri tercih ettiğini “Merkez bankası dijital para birimleri gerçekten ilginç. Stablecoin’ler biraz daha az ilginç. Bitcoin ise pek ilginç değil.” diyerek ifade etti.

Banga geçmişte Bitcoin’i defalarca eleştirmesiyle tanınıyor. Geçtiğimiz yıl lider kripto para biriminin finansal katılım için bir araç olarak kullanılamayacağını öne sürmüştü. 2017’de ise Bitcoin benzeri kripto para birimlerinin yüksek volatilitesi ve yasadışı kullanım durumları nedeniyle önemsiz olarak nitelendirmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku