O da dayanamadı, ağı terk etti…

0 0

Bitcoin blok ödülü yarılanmasına doğru giderken ve yarılanma sonrasında bazı madencilik işletmelerinin Bitcoin madenciliğini bırakmaları beklenen bir şeydi ve bu gerçekleşmeye başladı.

Çin’in en büyük madencilik havuzlarından biri olan BytePool madencilik havuzu yarıştan ayrılmayı seçti.Yerel basında çıkan haberlere göre Çinli madencilik şirketi Valarhashın BytePool madencilik havuzunun hash oranı Mart ayı başlarında yüzde 95 oranında düşerek 4 eksahashtan saniyede 0.2 exsahasha düştü. Havuzun yakın gelecekte altcoin madenciliğine başlayabileceği belirtiliyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan son zamanlarda madencilik havuzları arasında güçlü bir borsa da yer almaktadır. OKEx ve Huobi gibi kripto para borsalarının madencilik havuzları olmasına rağmen Binance bunlar arasında olacak. Şirketten yapılan son açıklamada Binance Bitcoin madencilik havuzunun işletmeye alınması için çalışıldığı bildirildi.

Güçlü olan hayatta kalacak

Bitcoin tarihindeki üçüncü blok ödülünün dağılmasından yaklaşık 15 ay önce madencilik endüstrisi istikrarsız bir döneme girdi. Ancak Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) birkaç gün içinde arz kesintilerini kesecek. Bu madencilerin daha yüksek ödüller kazanmak için BTCye akın ettiği anlamına gelir. Bitcoinin tüm bu gelişmelerinden sonra madencilik zorluğu artacak ve sektördeki küçük işletmeler daha fazla baskı altında olacaktır. Sonunda şimdiye kadar hayatta kalmış olsalar da belki de faaliyetlerini sona erdireceklerdir.

Büyük madencilik şirketleri bile (sadece bireysel madenciler değil) Kovid-19 salgınının neden olduğu satışlardan etkilenmiş gibi görünüyor. Thurs Kara Perşembe gününden kısa bir süre sonra ABDli Digital Farms keskin Bitcoin fiyat düşüşü nedeniyle kripto para madenciliği faaliyetlerini süresiz olarak durdurdu.

Kripto araştırma şirketi Coinmetrics bu kapanışlardan sonra sadece güçlü madencilik şirketlerinin hayatta kalacağını ve büyük kar elde edeceğini belirtiyor. Araştırma şirketine göre verimsiz madencileri ağ dışında bırakmak kalan madencilerin kar marjlarını artıracak. Bu hem satış baskısını hem de fiyatları artıracak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku